İspanya’nın en ayrıcalıklı lisesine buyurun: Elite!

Jaime Lorente (Nano) & Itzan Escamilla (Samuel)
“La casa de papel”den tanıdığımız bir diğer isim Jamie Lorente, Denver gibi gıcık gıcık gülmese de yine yasa dışı işlerle meşgul bir tip olan Nano rolünü üstleniyor. Kardeşi ve dizinin iyi çocuğu olan Samuel’i ise oyuncu arkadaşlarının “sınıfın en yaramazı” olarak ispiyonladığı Itzan Escamilla canlandırıyor. Ancak hakkını vereyim, röportajda pek bir efendiydi.

● “La casa de papel” sonrasında Maria ve Miguel (Herran) ile tekrar çalışmak nasıldı?
Jamie: Benim için bir hediye gibiydi. Çünkü aktörlerin ardışık projelerde beraber çalışması çok zordur. Bu yüzden çok sevindim ve çok keyif aldım. Birbirimizi çok iyi anlıyor ve çok seviyoruz. Zaten Maria’ya bir kere bakmak bile onunla çalışmanın ne kadar büyük bir lüks olduğunu görmek için yeterli.

● Itzan, siz diziyi izlemiş miydiniz çekimler öncesinde?
Elite’in oyuncu seçimleri “La casa de papel” henüz yayınlanmaya başlamadan yapılmıştı. O yüzden ancak çekimlerden sonra izleyebildim.

● Bu diziyi çekerken keşfettiğiniz en önemli şey ne oldu?
Jamie: Kendi açımdan gençlerin problemlerine gereken değeri ve önemi vermek gerektiğini öğrendim. Yaşları küçük de olsa bunların gerçek hisler olduğunu fark etmemiz ve empati kurmamız gerekiyor. Öncesinde bu kadar bilinçli olduğumu söyleyemem.

● Senaryoda sizi en çok çeken şey neydi?
Itzan: Gerilim ve gizem dolu olması beni en çok etkileyen tarafıydı. Her bölüm çok heyecanlı bir şekilde bitiyor ve bağımlısı oluyorsunuz. Bir sonraki bölümü iple çekiyorsunuz.
Jamie: Artistik olarak farklılık taşıyan ve bir sosyal boyutu olan projeleri seviyorum. Elite ele aldığı konularla bir etki yaratacak. Bu yüzden benim için ilgi çekiciydi.

● Samuel dizinin iyilik timsali. Sevdiklerine neden bu kadar bağlı sizce?
Itzan: Çünkü özünde iyi birisi. Ayrıca Marina’ya çok ilgi duyuyor. Onunla olmak istiyor ve onu bir nevi kurtuluşu olarak görüyor. Bu sebeple ondan asla vazgeçemiyor dizi boyunca.

● Dizinin İspanya’daki politik yozlaşmalarla ilgili bir mesajı da var. Bunu önemli buluyor musunuz?
Jamie: Evet, bence önemli ve gerekli bir mesaj. Bu da diziyi çekici yapan şeylerden biri. Çünkü kurgu bir hikaye yazıyorsunuz ama bu kurgu da bir şekilde gerçekleri yansıtmalı ya da onlardan kaynaklanmalı.

● Toplumsal sınıflaşmayla ilgili kişisel tecrübeleriniz oldu mu?
Itzan: Kişisel olarak böyle bir problem yaşamadım ama etrafımda yaşananları elbette görüyorum.

● Kendinizinki haricinde dizideki en sevdiğiniz hikaye hangisiydi?
Jamie: Omar ve Ander’in hikayesi. Çünkü dizideki açık ara en saf, en temiz aşk hikayesi onlarınki.
Samuel:  Omar ve Ander.
 
 
Röportaj devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER