İspanya’nın en ayrıcalıklı lisesine buyurun: Elite!

Miguel Bernardeau (Guzman) & Danna Paola (Lu)
Dizinin “it couple“ını canlandıran bu ikiliden Miguel, kariyerinin henüz başlarında denebilir. Danna’nın ise Meksika’da çocuk yıldızlıktan başlayan, hem müzik hem televizyona yayılmış sağlam bir özgeçmişi var. Röportajda da medyayla uzun yıllardır içli dışlı olduğu belli oluyor.

● Lu dizinin kötü kızı. Çoğu karakter ahlaki açıdan gri bir bölgedeyken Lu daha siyah/beyaz resmedilmiş. Nasıldı onu oynamak?
Danna: Lu’yu oynamak çok eğlenceli. Çünkü yüzeyde, evet, hazır cevap, lafını yapıştırıp gidiyor, acımasız bir kız. Ama aslında göründüğü gibi değil ve kendine zarar veriyor. İspanya’da güçlü ve bağımsız bir Meksikalı olmaya çalışıyor ama içten içe çok güçsüz ve duygusal. Yalnız. Ailesini hiç görmüyoruz mesela. Hislerini göstermek istemiyor ve bu yüzden kendini incitiyor. Gerçek problemlerle yüzleşmiyor. Her ne kadar çekişseler de Nadia’yla çok benzer olduklarını düşünüyorum. Benzer karakterlerde ama bambaşka dünyalardalar.

● Karakteriniz uzun, fönlü saçları, iğneleyici lafları ve tavırlarıyla ‘telenovela’lardan fırlamış gibi. Sizin bu türde tecrübeniz var. İlham kaynaklarınız arasında pembe diziler var mıydı?
Danna: Biraz. Karaktere biraz salsa kattım diyebilirim! Meksika İspanyolcasından bazı kelimeler ekledim. İspanyolca deyişler öğrendim. Genel olarak çok eğlenceli bir tecrübeydi.

● Biraz Elphaba’yla da benziyorlar sanki (Elphaba, Paola’nın da oynadığı Wicked müzikalinin kötü karakteri).
Danna: Evet! Birazcık Elphaba var içinde. Çünkü Elphaba da kötü bir karakter ama aslında yanlış anlaşılmış ve kırılgan birisi. Yaşadıklarından sonra gitgide güçlenmiş fakat bu süreçte de kötü tarafa geçmiş. Ama Lu, Elphaba’dan daha kötü! Ayrıca yeşil değil ve çok şık elbiseler giyiyor.

● Dizi gençlik dizisi ama yetişkinler de keyifle izleyecektir. Ebeveynler sizce böyle bir diziden neler öğrenebilirler?
Miguel: Benim için dizinin en güzel yanlarından biri çok çiğ, doğrudan ve gerçekçi olması. Ebeveynler diziyi izlediğinde gençlerin gerçekte neler yaptığını, neler yaşadıklarını görecekler. Gençlerin ne kadar erken büyüdüğünü, bazı şeyleri ne kadar erken keşfettiklerini biliyorum. Bazen işler çok hızlı gelişebiliyor ve ipin ucu kaçıyor. Dizi çok modern bir şekilde bunları gösteriyor ve ben de bunun bir parçası olmaktan çok mutluyum. Benim izlediğim hiçbir dizide sosyal medya, ırkçılık, çoklu aşk bu şekillerde işlenmedi.
Danna: Bence dizinin en güzel mesajlarından biri hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı. Her bölümde ters köşe oluyorsunuz. Bu da sizi diziye bağımlı hale getiriyor. İşlediği konular açısından çok küresel bir dizi ve zamanımıza da çok uygun.

● Irkçılık sorunu konusunda İspanya’yı yansıttığını düşünüyor musunuz dizinin?
Danna: Bu sadece İspanya’nın değil, tüm dünyanın sorunu. Dizide de olduğu gibi bazı karakterler bununla karşılaşıp dersini alıyor. Bazıları ise öğrenmiyor.
Miguel: Nefreti getiren şey aslında cehalet. Dizinin zengin karakterleri de yeni gelen kişileri tanımadığı için onlara nefretle yaklaşıyorlar. Ancak tanıştıkça bu nefret aşılabiliyor. Bu da dizinin güzel mesajlarından biri.

---SPOILER---
Guzman’ın başladığı yere döndüğünü düşünüyor musunuz finalde?
Miguel: Dışarıdan öyle görünüyor ama bence öyle değil. Hayatındaki büyük bir trajediden sonra eski ilişkisinde huzur aradı, evet. Ancak içten içe değişmiş bir adam artık. Umarım ikinci sezon olursa göreceğiz.
---SPOILER---

● Elite dizi setini diğerlerinden ayıran ne oldu sizin için?
Yönetmen ve yazarlarımızla çalışmak çok özeldi. Bizi çok desteklediler ve çok verimli bir atmosfer yarattılar. Örneğin “Oyun!” demediler. Ne zaman hazırsak o zaman oynamaya başladık. Bu da çok yardımcı oldu karakterimizin içine girip o anı yaşayabilmek için.

● Kendi öykünüz haricinde dizide en severek takip ettiğiniz hangisiydi?
Danna: Nadia’nın öyküsü çok güzeldi benim için.
Miguel: Christian bence.
Danna: Christian çok komik bir karakter. Çok muzır. Özgüveni çok yüksek.
Miguel: Oynaması en keyifli karakterlerden biriydi.
Danna: Tüm aktörler çok yetenekli ve beraber çalışması mükemmel kişilerdi. Çok gurur duyuyorum onlarla çalıştığım için.
 
Röportaj devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER