Ortağım olur musun

Çok şükür ki dizinin tartışmasız en başarısız sezonunun sonuna geldik. Evet, başarısız demek kötü demek değil. The Good Wife her halükarda etraftaki tonla diziden daha iyi. Ama hiçbir yere gitmeyen hikayeler, bir türlü bitirilemeyen konular derken eski sezonları özleten bir yıl oldu. Gelecek sene inşallah böyle olmaz.

Bölüm, Alicia’nın büyük bir haberi öğrenmesiyle açıldı: Peter ABD Başkan’ı olmak için adaylığını ortaya koyacaktı. First lady olmak Alicia’ya yakışır elbet, ondan hiç şüphem yok. Ama bir ülke Peter’ı başkan seçebiliyorsa, o işte bir sıkıntı var. Neyse ki Peter’ın asıl amacı başkan olmak değil, bu yarışa girip başbakan olma teklifi almak. Tabii tanıdık bildik Peter Alicia ve çocukların onayının peşinde olduğu taklidini yapıyor ama Alicia bu numaraları yemeyecek kadar akıllandı. Sonuç itibariyle Alicia onay verse ne olur, vermese ne olur… Bir fark olmadığını Alicia da biliyor. Anılarını anlatacak kitabın Eli tarafından neredeyse baştan yazılması hayır dese sözü dinlenir mi? Onu da sanmıyorum.

Yıllardır beklediğimiz sahneyi de bu bölümde izlemiş olduk. Ama yıllardır süregeldiği gibi yine kandırıldık. Archie Panjabi ve Julianna Margulies, aralarında ne olduysa artık, Alicia-Kalinda veda sahnesini ayrı ayrı çekmişler. Yazıklar olsun. Twitter’da bir eleştirmen yazmıştı, iki oyuncu bir Shonda Rhimes dizisinde “biz yan yana gelmeyiz” kaprisi yapsa kendilerini kamyon altında ezilmiş ve diziden ölerek ayrılmış bulurdu diye. Cidden Margulies ve Panjabi arasında ne geçti bilmesek de misler gibi bir hikayeden onların kaprisleri ve barışamaması yüzünden mahrum kaldığımız iddiası beni derinden üzüyor ve onların işlerine olan saygısızlıklarına öfke duymamı sağlıyor. Panjabi gittiğine göre Margulies rahat bir nefes almıştır umarım. Yazık! Kalinda alemin en kral karakterlerinden biriydi. Son bölümünde de Panjabi’nin karaktere neler kattığını ve boşa Emmy kazanmadığını gördük. Kalinda potansiyeli ve hakkı yenmiş biridir, gözyaşlarımız ona aksın. Yine de vedası güzeldi, tatmin oldum diyebilirim.

7. ve muhtemelen sonuncu sezonda (King’ler diziyi hep 7 sezon düşündüklerini söylemişlerdir) neler izleyeceğiz çok merak ediyorum. Finn ile Alicia’nın birleşmesini çok istesem de Matthew Goode’nin dizinin kadrosundan ayrılması (konuk oyuncu olarak gelebilir) bu hayallerimin gerçekleşmeyeceğini gösteriyor. Ayrıca ne yalan söyleyeyim, bölüm finalinde “Ortak ister misin?” sorusuyla çıka gelen Canning beni daha çok mutlu etti. Yazarlar umarım çok daha iyi yazılıp kurgulanmış bir hikayeyle karşımıza çıkarlar. Tıpkı eski günlerde olduğu gibi.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER