Altınkoylu Yaman'dan NarlıÇeşmeli Mira'ya
Bu hafta yorumlar için oldukça geç kaldık, bu kadar beklettiğim için kusura bakmayın ama hayat bazen kontrol dışı olabiliyor. Sabırla bekleyen herkese teşekkürler.
 
Olaylarda şaşıran tarafta yer alan Yaman, artık tam bir Altınkoylu!
 
Geçen hafta Kenan, herkesin rolünü çalıp, partiyi tamamen kendi şovu haline döndürmüştü. Kenan’ın Serezler’in bahçesine girişiyle ortaya çıkan birçok ilginç ayrıntı var. Mesela ilki; Yaman’ın artık tamamen Altınkoy’lu olması. Biliyorsunuz böyle şok sahnelerinde genelde kahramanlardan biri Yaman olurdu. Ya birine yumruk çıkarır ya birine kafayla girer, herkes şaşkınlıkla bakakalırdı. Ama bu kez, o da diğer Altınkoy ahalisiyle şaşırıp kalan tarafta yer aldı. Üstelik takımının üzerine giydiği uzun kaşe paltosuyla Yaman, tam bir Serez gibiydi, hele ki Narlıçeşme’de… Mira ise giydiği eşofman üstleriyle adeta Yaman'ın ilk zamanki hallerine gönderme yaptı.  Bölümün en eğlendiğim kısımlarından biriydi gerçekten, Mira’nın fakir, Yaman’ın zengin tarafta yer alması ve tabi Yaman’ın Miralar’ın evine bakışları… june elbette bunlardan bir kolaj yaptı, biraz aşağıda bulacaksınız.
 
Bu şaşkın topluluk, durumdan zevk alanlar ve gerçekten üzülenler olarak ikiye bölünmüştü geçen hafta, hatırlarsınız. Bu hafta da, Sude ve Mira baygınlık geçirerek üçüncü bir kategori eklemiş oldu. Her ne kadar Sude’nin bayılması bize hamileliğini açıklasa da ben esas bu baygınlıktan sonra orada dönen dedikoduyu merak ediyorum. “Aşığını tekerlekli sandalyede görünce dayanamadı” ile başlayıp sonsuzluğa uzanan neler konuşuldu kim bilir düşünsenize…
 
Orkun’un durumdan zevk aldığı kesindi de, Deniz konusunda emin olamamıştık. Artık onun en azından magazinle herkese duyurulması işinde parmağı olduğunu biliyoruz. Bölümün sonuna doğru Selim onun karşısına çıkıp “artık konuşmamızın vakti geldi” dedi ama devamını izleyemedik değil mi? Haftaya Deniz’in küçük kıyameti kopsun artık.
 
Bizim gördüğümüz harika bir stil, Nevin'in gördüğü cadı şapkalı Mira.
 
 Bu bölümün yıldızı her ne kadar Mira’ya yaptığı araba jestiyle Yaman gibi görünse de, bence kesinlikle Mira idi. Nevin’e verdiği ayardan, Kenan’a içini dökmesinden, annesine söylediklerine kadar hepsinde sonuna kadar Mira’nın arkasındayım. Bir de ben Mira’nın silahı görüp de Kenan’a ateş etme anını hep çok merak etmiştim. Mesela ben Kenan’ı Sude’yi boğazlar halde görseydim, velveleci bir tip olduğumdan, çığlık çığlığa bağırırdım kesin. Ama Mira sessizce silahı alıp ateş etmişti. Gerçi o kısmı yine tam görmedik ama, Mira’nın Kenan’ın evine gelirken o anları hatırlaması merakımızı bir parça giderdi.
 
Bir kadın çok kızgınsa ve hatta gözünden bir damla yaş da süzülmüşse eğer, geri bas Yaman!
 
Sadece Kenan’a yaptığı adalet ve vicdan konuşmasıyla bile harikaydı Mira. Dünyanın en acı verici mahkûmiyetlerinden biri, insanın kendi vicdanında aldığı mahkûmiyet olsa gerek. Mira, Yaman’ın Kenan’ı vurduğu yalanına, elbette kendini korumak için değil, öyle söylenmiş olduğundan katılmıştı, her şeyi daha da karıştırmamak için. Arabasını satıp parasını Kenan’a vermesini ise ben zenginlik refleksiyle değil, çaresizlik içinde yaptığını düşünüyorum. Çünkü Yaman da Mira da bir kapanın içine sıkışmış durumdalar, hareket edemiyor, sadece nefes alıp yaşamayı sürdürüyorlar. Mira da yapabileceği tek şeyi yaptı. O kadar kararlıydı ki, Yaman “o parayı çantana koyar mısın” diyecek oldu ama Mira öyle bir “Yaman” dedi ve Yaman bile bir şey söylemeye cesaret edemedi.
 
 En güzeli de Nevin’e söyledikleriydi tabi. Nevin, gerçekten de Mira sanki durduk yere Kenan’ı vurmuş gibi davranıyor. Mira’cım, yaşadığı onca şoka rağmen, Nevin’e cevabı harika yapıştırdı, alkışladım resmen. Hasan bile sesini çıkaramadı. Bu arada tüm bu olaylarda, Hasan’a da sağduyulu aile babası rolü düştü ya, en çok ona gülüyorum. Tamam, ben sevmiyorum ama Hasan kötünün iyisi siz de kabul edin.
 
Nevin'in Altınkoy'daki herkese genel bakışı
 
Altınkoy’da hep bir saykomuz olur biliyorsunuz. Genelde normal davranır, sonra birden canavarlaşır. Bu defaki kim olur diye sağa sola bakınıyoruz ama, çok da uzakta aramamak gerek. Altınkoy’un yeni saykosu bence kesin Nevin. Mesela Selim geldiğinde ona teşekkür falan etti ama, Nevin Selim’i bir kaşık suda boğabilir gibi bakıyordu. Mira’ya davranışları zaten ortada. İfadelerine bakınca sizde de o hissi uyandırmıyor mu, hem yüreği yanmış bir anneden daha tehlikeli ne olabilir ki! Tamam, yiğidi öldür hakkını ver. Kenan’a ilk kez doğru bir laf etti şimdi sağolsun “iyi niyetli adam öyle siren sesleriyle geceyi bölmez” diyerek…
 
Tabi Kenan da tam anasının oğlu. Bir ara “ bütün bu olanlarda benim de suçum var” dedi değil mi? Bayılazaaaaammm!! Evet Kenan’cım senin de!
 
"Bence Mira burada yaşayabildikten sonra biz kesin evleniriz."
 
Kapüşonlu eşofmanlı Mira ile takım elbiseli Yaman

Yaman’ın Narlıçeşme’deki evi görünce aklından tüm geçenler kalp ben. Şaşkınlığını gizleyemeyen ifadelerine bayıldım. Herhalde “e Mira böyle bir yerde yaşayabiliyormuş, hem de sebebi ben olmadan, o zaman kesin evleniriz biz ya” diye sevindi tatlım. Sevdiceğinin abiyesiyle daracık mutfakta demlediği çaya bayıldı kesin. Üzerine bir de Mert’ten hamilelik haberini alınca, Mira’nın ona anlattığı “ameliyat olmam artık şartmış” kısmını falan hemen unuttu, tatlım yaa! İyi bir haber almaya ne ihtiyacı var şu çocuğun, ay hadi biraz yüzü gülsün artık.
 
Sude hakkındaki en iyi tespitleri Selim yaptı 
 
Gelelim Sude’ye. Hiiiiiç öyle “ay ben çok eminim” havalarında dolaşmasın ortalıkta. Gerçekten çok emin olsaydı, Selim’in dediği gibi Bay Aşk’ın evinden kimsecikler çıkartamazdı bir kere onu. İçin için yanıyor Sude. Gelecek bölüm bebeğin babasını hep beraber öğreneceğiz. Yalnız Kenan çıkarsa daha önce yaptığım şu en alttaki soy ağacı yerle bir olacak ve çok daha karışığını yapmak durumunda kalacağım, çık kırkıyırım. Şuradan başlamak gerekecek mesela, Yaman Mira ile evlendiğinde, Yaman’ın abisinin çocuğu olan yeğeni, aynı zamanda Mira’nın kardeşi olduğundan eniştesi olacak, yo yo ben de Sude gibi bebek Bay AŞK’tan çıksın diye duaya başlıyorum.
 
Yalnız Sude’nin bencilliğine diyecek laf bulamıyorum. Kızlar babalarıyla hiç bilmedikleri bir çevrede ama Sude onların evinde, insan bir kere “ay böyle hiç olmadı, ben bir otele gideyim, siz geri dönün buraya, ev satılıncaya kadar hiç olmazsa” falan der. Ama nerede onda o annelik duygusu?! Bir de tokat attı Mira’ya, diyecek söz bulamıyorum.
 
Karizma dediğimiz sadece duruşunda kaldı Orkun'cuğum
 
Durumu vahim olanlara Orkun’u eklemeden olmaz değil mi? O kadar çaresiz ki, saçma fikirlerini Selim’e bile işlemeye kalktı. Ah Orkun’cuğum, o eski karizmatik günlerin sadece duruşunda, artık içinde saplantılı bir şizofren var. Yok Yaman’la Mira ayrılınca, Yaman evine dönecekmiş de, yok Kenan da rahat edecekmiş! Hayal artık onlar canım, senin saçma hayallerin! Ayrıca o Mira’nın en iyi arkadaşı olma muhabbetlerini de sen benim külahıma anlat canım. Yaman’ın arabayı senden önce almasıyla artık, o sarı saçlarını biraz daha yolabilirsin.
 
 Burada bir merdiven olduğunu neden ilk kez görüyoruz acaba?
 
Mert Eylül cephesi ise gamsızlıktan ölüyor gerçekten. Hani bazen çok birbirlerine bağlı bir çift değiller falan diyorum ama, tam birbirlerinin kalemi Mert’le Eylül! Mert zaten tam bir babaanne. Hani Yaman’ın biraz çatlak bir babaannesi olsa Mert’in söylediği şeyleri söylerdi ona kesin, bknz Olur Olur Bal gibi Olur şarkısı. Bir de kulakları duymayıp Mira’nın hamile olduğunu uydurdu, sonra Yaman’a hamileliği söyleyip sevincini kutlamak için yatağına çağırdı “gel gel dizime yat, benim torunum büyümüş de baba olacak” diyecek sandım, Mert’in babaanneliğine daha kanıt mı arıyorsunuz yahu?
 
Merhaba canıııımmm
 
Yaman’ın son kahramanlığı Mira’nın arabasını geri alması ise Beren’in kalbini yeniden kazanmasına sebep oldu elbette. Yalnız o arada şarkısını da kayıt etti, bakalım pop starlığa doğru yürüyecek mi?
 
Haftaya bir babalık testi sonucumuz cepte. Bir de Narlıçeşme’den Aras’ın hikayemize dâhil olacağı, ama henüz ne şekilde olacak bilemiyoruz. Beren ve Ali’den de bolca alalım, azıcık keyfimiz yerine gelsin, sahi bir Sedef-Selim var, beklemedeyiz merkez!
 
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER