Sana kaderinin bir oyunu mu bu, aldı sevdiğini verdi zulûmu

Bence kesin sana kaderinin bir oyunu bu Ayaz. Hey gidinin çapkını! ilahi adaletin tecellisi işte, Öykü’den çekiyor şimdi. Ama artık biraz dik dursun, biraz ağır olsun, çok bıraktı ya kendini, yeminle ben daraldım özür dilemelerinden. Tamam seviyor, kaybetmek istemiyor ama bunu biraz da Öykü hissetsin artık. Bütün bu oyunlara sebep olan Öykü’ye önümüzdeki hafta verilecek dersi merakla bekliyorum. Hemcinsim diye gözü kapalı koruyacak değilim. Belki sevdiğini kaybetme korkusu ile biraz da Öykü yüzleşir, sözlerine ve tavırlarına dikkat eder, gerçekten seviyorsa da sadece bir iki kelimeyle değil, gözleriyle de bunu belli eder.Kiraz Mevsimi’nin havasını tam da beklediğim şekilde tamamen değiştiren evlilik oyunu, karakterlerin hislerini ve isteklerini yeniden sorgulamalarına neden oluyor ve olmaya devam edecek görünüyor. Ancak bu doğruyu bulacaklar anlamına mı geliyor, göreceğiz.


Önder bey yatak odasına da mı bakacakmış Mete?

Misal Mete, tam bir şıpsevdi benim gözümde, ancak böyle açıklayabiliyorum bu karakteri. Şeyma’ya da çok kolay tutulmuştu, şimdi de Öykü’ye kapıldı. Arada bir de Gizem vakası var, ona da Şeyma araya girmese birkaç günlüğüne aşık olabilirdi sanırım. İşin kötüsü, Mete aşık olduğunda hormonları komple bünyeyi ele geçiriyor, gözlerini de kör ediyor. Vaktiyle Şeyma’nın oynadığı oyunları göremediği gibi, şimdi de kendi yaptıklarının farkında değil.
Şeyma her zaman olduğu gibi hırsları ile hareket ediyor. Öykü’ye karşı iş hayatında galip geldi ama aynı zamanda hiç beklemediği bir kaleyi kaybetti. Üstelik Mete’nin de bu oyuna kapıldığını gördükçe çıldıracak gibi olduğuna eminim. Gerçekten Mete’yi sevdi mi ve hala seviyor mu; yoksa geri kazanmak için değil de, Öykü’ye kaptırdığı için mi şeytanlıklarına devam edecek bakalım.
Ayaz durum karşısında içlerinde en net duruşu sergileyen. “Seviyorum ulan!” içgüdüsü ile sinirlerine hakim olamadığı anları saymazsak, ve de, Öykü’den her dakika başında özür dilemesini görmezden gelirsek (evet torpil yapıyorum var mı?), evlilik oyununa karşı tavrını aynen koruyarak bir defa daha sevgisini kanıtladı. Mete’nin evlilik oyununu lehine kullanmak istediğinin farkında ve Mete ile aralarındaki bağ pamuk ipliğine dönmüş durumda. Mutfakta Önder bey’in önünde Öykü ile en olmayacak şekilde poz verdikten sonra, o bağ da Mete tarafından kopartılacak sayabiliriz sanırım. Ayaz da Mete ile ilgili dostluğunu çok sorgulayacak görünüyor, umarım ondan da özür dilemeye kalkmaz.Meral teyzeciiim, nikahta sesiniz hiç çıkmıyordu!

Öykü ise içlerinde konuya karşı en dengesiz ve duyarsız davranan. Her ne kadar önemsiyormuş gibi konuşsa da; ne babasının oynadıkları oyunu duymasından endişe ediyor, ne de Ayaz ve Mete’nin işlerinin bozulmasından. Oyunu kendisi kurmuş olmasına ve etrafı toz duman etmesine rağmen kafasına göre hareket edip Ayaz’ı suçluyor, Mete’nin ilgisine karşı tüm alıcılarını kapatıyor. Ancak yarattığı kaos Ayaz’ın da sabrını taşırdığı vakit Öykü silkelenip kendine gelecek görünüyor.


Bunlar daha iyi günleriniz (İmza: bi dost)

Evlilik oyunun yarattığı dalgalar Burcu’ya, Emre’ye ve de zaten sallantıda olan ilişkilerine sıçramak üzere. Ben bu etkinin Öykü’nün Mete’yi üzmesi ve Burcu’nun Öykü’ye tavır alması ile olmasını beklerken, Şeyma’nın kancayı Emre’ye atması ile olacak gibi (bakınız fragman) Belki de ikisi birden. Ancak şundan eminim ki, Şeyma’nın birkaç haftadır devam eden suskunluğunun ardından dönüşü muhteşem olacak.


Ve bu haftanın  EN’leri bu defa görselleri ile birlikte sizlerle:

EN güzel sahne: Burcu’nun Emre’nin evinin önünde ateşi yaktığı sahne


EN komik sahne: Burcu’nun ateşinin bir leğen su ile sönüşü


EN tanıdık sahne: Öykü, Burcu ve Sibel üçlüsü bir arada


EN Türk filmi kokan sahne: Mete’nin "Kara Murat benim" der gibi moda evinde belirdiği sahne

EN kısa sahne: Ekranda sadece iki saniye benzin bidonuyla görünen Burcu sahnesi. O altın makas yine kimin eline geçtiyse!


EN romantik sahne de yazayım istedim ama bu hafta gönlüme göre bulamadım, haydi siz bana varsa sizinkileri yazın. 

Ben sanırım hakkımı gelecek hafta kullanacağım.

29. bölüm fragmanı
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER