Ayrılığın sevdaya dahiliyeti
“Ama ne ay güneşin sıcaklığına dayanabilir, ne beyaz siyahın karanlığına, ne ateş suyun soğukluğuna… Ferhat da dağları deler ama kavuşamaz Şirin’ine.

Aşk imkansızlığın resmidir. Kavuşamadıkça alevlenen, değişmedikçe can yakan, kopamadıkça hükmeden…

Ve vazgeçilmezin şarkısıdır. Esaretin tatlı bir rüya sanıldığı tek yer: aşktır.”
 
Aslı bir önceki bölüm Giden Yolcu Salonu kapısı önünde aydığı gerçeğin bu bölüm gönül rızasıyla esiri oldu. Ferhat yanındayken hissettiğinin, yaşadığının farkına varamadığı her şey için küfretti kendine. İnsanoğluna kaşı-gözü kodlanırken, yaradılışında es geçilmeyen bir şey daha oluyor her seferinde: Yaşarken kıymetini bilememek.
 
Yaşarken kaybedeceğini aklının köşesine dahi değirmediğin şey göğsünün ortasına oturunca, gözün sahici bir açılış yaşıyor. “Ben ne yaptım?” bile diyemiyorsun. Senin yaptığın bir şey yok, yapabileceğinse hiçbir şey yok. İstiyorsun ki her yer onun olsun, her şeyde o olsun, baktığın köşenin ardından o dönsün, sana sadece o baksın, sadece o komut versin... Gün geliyor benzemekten nefret edeceğini düşündüğün tek şeye dönüştüğünü söylediklerinde gülümsüyorsun. Her şey ona benzesin istiyorsun. Kendin de dahil. 


 Ayrılıklar da sevdaya dahil, çünkü ayrılanlar hala s e v g i l i. 

“İyi ol” diyorlar Aslı’ya ama nasıl olacağını söyleyemiyorlar mesela. Çünkü bunun ilacı yok, çözümü yok, tedavisi yok. Bir insanın, ölürcesine değer vermeye başladığın tutsağı olduğun bir insanın, hayatından yok oluşunu izlerken nasıl iyi olunur, bunu bilmiyor ki Aslı. Sadece deniyor.
 
Ferhat da denemek istiyor belki ama o fırsatı tanımaya değer bile bulmuyor kendisini. "İyi olmak" gibi bir kaygısı yok. Çünkü o çirkin, o canavar. Oysa Aslı da dahil hiçbirimiz böyle güzel bir çirkin görmemişizdir şimdiye kadar. 

Daha sen kendine yüzleşecek fırsatı tanımamışken "Bir sıkıntı mı var?" diye kuşatmaya başlıyorlar her yanını. Öyle ağzını büke büke "Sıkıntı yok!" diyemiyorsun bu sefer. Senin için bir değil, bin sıkıntı var artık seziyorsun. Balık dediğin susuz kalıyor, Ferhat dediğin Aslı'sız. 

İki-üç saat içinde dekorasyonu baştan sona ansızın değişivermiş odanıza girince yokluğu kuşatıyor her yanını. Seni seven bir kadına sırtını dönünce, yalnızlığın cehennemlerinde kavrulmaya başlıyorsun. Eline yüzüne su çarpıp kendine gelmeyi bekliyorsun ama sadece isimlerinizin yan yana duracağını inkar edercesine birbirine sarılmış yine aynı siz gibi biri beyaz biri siyah diş fırçalarınız, gözlerini kapatsan dahi kaçamayacağın her yere, her şeye hatta sana bile sinmiş kokusu vuruyor beyninden, göğsünün orta yerinden. 

Vuruluyorsun. Pek çok defa olduğu gibi, bir kez daha.

Gözün görmeyince gönlünün katlanabileceğini sandığın her an için ölmek istiyorsun. Zayıflığına şaşırıp kalıyorsun. Kurşun yarası bu kadar acıtmamıştır canını, hayret ediyorsun. 


Parfüm benim işim ^^

Ferhat'ın belki de ömrü hayatında sadece kendisi için bir şey yapmaya kalkacak oluşunun tek seferinde herkes heyheylenmeye başlıyor. Başta da o bırak babası olmasını, uzaktan akrabası olmaya bile layık olmayan Namık. Bir de dalga geçer, nispet yapar gibi mutlulukla evleneceğini haber veriyor. "Bak oğlum senin hanımı laflarımla seni darlaya darlaya gönderdim şimdi ben kendime bir tane alıyorum. Nasıl ama yılan değil mi? ^^" 

Şeytan diyor al Yeter Ana'nın topuklu ayakkabılarını gelişine o evde yaşayan kim varsa ağızlarının üstüne üstüne vur. Ferhat'ım acilen o evden taşınmanız gereken bir konu var aslanım, haydi göreyim seni.

Namık ve Cüneyt'in bu saçmasapan planına ne denir, ne yapılır, Cüneyt'in bu şerefsizlikleriyle nasıl mücadele edilir inanın bilmiyorum. Hayretler içerisinde izliyorum, bir insan nasıl bu kadar karaktersiz olabilir? Kırk tilkisinin kırkının belki şu an için kuyruğu birbirine değmiyor olabilir ama kokuyu alan Ferhat Aslan bu oyunu bozar diye ümit ediyorum. Cüneyt Bey'in o kaddddar çok kumpası var ki, Ferhat hangisini kokladı işte bu benim için büyük bir merak konusu.


C: Öyle steril bakma abim, içim gidiyo..

Bu dizi içimdeki caniyi dürtüyor. Ferhat'ın Namık'a silah çektiği sahnenin Aslı'nın hayalinden kopup geldiği aşikardı ama ben gerçek olmasını öyle çok istedim ki o anın. Belki başka bir anda verilse daha etkileyici olabilirdi ama bu kadarı benim için her türlü kafi. Çekse vursaydı Namık’ı ve şöyle iki göbek atsak fena mı olurdu? Mezar taşına da şey yazdırırdık: “Ferhat sen Aslı’ya aşık mısın?”


:(Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER