“Yeni bir iş, yeni bir aşk, yine gülecek bir neden lazım”

Yeni  bölümden önce haberlerim var arkadaşlar. Ranini.tv'nin üyelik sistemi açıldı. Sevdiğiniz dizilere oy verip hediye kazanma şansı yakalayıp özel haberleri ilk siz duymak istiyorsanız yukarıdan hemen kayıt olun. 

Verdiği aradan sonra Gotham biraz ortalama bir bölümle geri döndü. En son diziyi Gordon’ın Arkham’a koruma görevlisi olarak atanması ile bitirmiştik.

Gordon yeni yıla yeni bir işle başladı. Tabi ki Murphy yalnızca beni değil Gordon’ı da gittiği her yerde takip ediyor ve başına gelmeyen kalmıyor. Üniformalar içerisinde görmüş, “pek de yakışıklı olmuş, maşallah” derken, yeni iş yerinde de cinayetler peşini bırakmadı. Arkham'ın hasta bakıcılarından biri yarı ölü bulundu. Her işte bir hayır vardır denir. Gordon da bulduğu bu hastayı kontrol için götürdüğü revirde Dr.Thompkins ile tanıştı. Sanırım gelecekte bu ikili arasında bir aşk ilişkisi olabilir. Barbara’dan sonra, bence yeni yılda Gordon’a yeni bir aşk da lazım zaten. Arkham’ın başhekimi bu duruma polisi karıştırmak istemedi. Sonuçta ortada ceset yoktu. Nefes aldığı için bitkisel hayatta da olsa yaşayan bir insan vardı. Polislik bir durum kalmıyordu.

 Bir an 'Bullock bizi diskoya götür!' diye bağırasım geldi.

Ancak İngiliz ata sözünde denildiği gibi "felaketler yalnız gezmez". Gordon ikinci nöbetinde bu sefer bitkisel hayatta olmayan ama sürekli aynı şiiri tekrar eden bir hasta buldu. İlk bulduğu hasta bakıcı gibi elektro şokla bu duruma getirilmişti. Bu noktada Gordon’ın içindeki eski dedektif susmadı ve soruşturmaya başladı. Yetkileri sınırlı olduğu için karakolda canı sıkılan Bullock’ı çağırdı. Bullock kendisine has yöntemlerle hem başhekimi hem diğer hastaları sorgulamaya başladı. Bu dizinin en parlak karakteri olarak Bullock’ın sahneye girmesi ile resmen bölüme renk geldi. Akıl hastalarını sorgulama bölümleri ise bölümün en eğlenceli kısımları idi.

Bullock başhekimi sorgularken, başhekim ona “Bildiğin gibi değil. Burada yapılanları bilsen, kaçarak uzaklaşırsın ama sana anlatamam” der. Ve ne Bullock ne Gordon buna şaşırmadılar. Üzerine gitmediler. Bu söz sadece biz fani izleyiciler, dizinin diğer bölümlerini merak etsin diye söylendi herhalde. Ya da Batman ile Arkham arasındaki bağı bilenler için “bekle ve gör” mesajımı idi bilemedim.

 Bu insanlar nereye bakıyorlar? Repliklerini unutmuş olmaları çok olası.

Eski dosyaları inceleyen Gordon bir hemşireden şüphelendi ve onun elektroşok kullanmakla görevli olduğunu öğrendi. Onu karakolda sorgularken, Dr. Thompkins hemşireye de elektroşok uygulandığını fark etti. Geri Arkham’a döndüklerinde başhekimi ölü buldular ve Jack Gruber adlı doktoran Gordon’a her şeyi itiraf eden bir mektup bırakılmıştı. “Şimdi gidiyorum ama dönüşüm muhteşem olacak” şekilde özetlenebilecek bu mektuba göre bunca zamandır hastalar üzerinde deney uygulayıp, onları istediği gibi yönlendirerek, gerektiğinde katile çeviren Dr. Gruber imiş. Gruber'den ileride daha şok edici açılımlar bekliyorum. Böyle ateş almaya gelmiş gibi olmadı. Arkham'da çalışan, Arkham'ın sakinleri üzerinde deney uygulayan biri, Batman hayranları için çok heyecan verici bir kötü. Bu nedenle Gordon'la Wayne ile daha çok uğraşsınlar. Açıkçası sıradan dedektiflik hikayeleri yerine zekice kurgulanmış, daha cani, daha kötü planlar görmek istiyorum. Bu sayede hem Gordon'ın hem de ileride Batman olacak Wayne'nin potansiyeli harcanmaz diye düşünüyorum.  

 Poision Ivy delirsin, ortalığı karıştırsın, canilik yapsın istiyorum!

Selina ve Wayne ilişkisi iyi giderken, en son bölümde ayrılmak zorunda kalmışlardı. Bu bölüm Selina’yı görünce Wayne ile aralarında yine bir şeyler gelişir, biz de "Batman nasıl doğuyor" biraz daha ayrıntı görürüz diye umutlanmıştım. Ancak Selina yine reklam yerleştirme ürünü gibi bir gözüktü bir kayboldu. Aynı şekilde Posion Ivy de öyle. Gözlerimiz Poision Ivy’den bir delilik, bir gizem, potansiyelini gerçekleştirebileceği bir olay bekliyordu oysa. Nasıl olduysa Gordon’ın evine yerleşir bulduk. Ivy’nin tek iyi yanı ise Barbara ile Gordon’ın arasını bozması oldu. Barbara lezbiyen sevgilisi ile kaçmamış, uzak diyarlarda uyuşturucu ile kafayı bulmamış gibi Gordon’ın telefonuna cevap veren Ivy ve Gordon arasında fantastik hayaller kurup öfkeden deliye döndü. Telefonları falan kırdı. Kullandığı her ne ise iyi kafa yapıyor demek ki. Bu sahneleri görmek yerine daha çok Alfred görseydik keşke. Ya da Arkham'ın dehlizlerine bir bakıp çıksaydık. 

Özetle bu bölüm iyi bir geri dönüş bölümü değildi benim için. Batman’den aşina olduğumuz Arkham ve Gordon’ın orada işe başlaması olayını daha muhteşem bir şekilde vermelerini ve sezonun diğer yarısı için heyecanla beklememi sağlayacak bir şekilde sunmalarını ummuştum. Ancak Gordon’ın dedektiflik hikayelerinin devamı gibi bir bölüm izledik. Umarım sezonun devamında bu hallerinden kurtulabilir dizi. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER