Takke düştü, kel göründü
Connor bile saygı duruşunda

Amerikan dizisi yorumlarıma geleneksel Türk aile reisi mottolarından birini başlık olarak seçtim ki iki kültürü birleştireyim, Asya ile Avrupa arasında köprü görevi göreyim diye. Bu sorumluluk bilinciyle büyükelçi olacak hatunum ama burada böyle kafiyeli cümle kurma derdindeyim, resmen harcanıyorum.

Büyükelçi olacak hatunum dediğime bakmayın; kariyer kadar aşk da önemli. Hatta ideal koca adayımı buldum sanırım; ben bu dizinin kurgucusuyla ciddi düşünüyorum. Şenlik ateşi kesitlerini de evlilik teklifi videosu olarak kabul edebilirim. Adam her hafta 45 dakika gibi kısıtlı bir sürede resital sunuyor bize. Ben de yazımda bir kurgu numarasına giderek son sahne hakkında methiyeler düzerek işe başlamak istiyorum. Şüphesiz ki, dizinin en gümleten sahnelerinden biriydi Annalise finali, aksini iddia eden fark etmeden ıslak tuvalet terliği giymeye mahkum olsun. Dört bölümdür ilk kez bir sahnede şarkı kullandılar ve o kadar dozunda, o kadar kısıktı ki shazam bile algılamadı şarkıyı, düşünün.

Burak Yılmaz'ın kaçırdığı gol sonrası üzüntüsü

Pekala peruk düştü, kel göründüğüne göre Sam'in uçan kuşa bile yalan borcu olmasını geçtim, tam bir overrated olduğunu düşünüyorum. Bu adama neden her jenerasyondan kadınlar alenen yürür ki.. Bir de muhtemelen karı-kız uğruna cayır cayır yanıyor zaten. Senin karın Annalise Keating, bir işler karıştırma konusundaki cesaretin ve rahatlığın beni benden aldı. Instagram fenomeni gibi üniversite öğrencinin telefonuna da anı yakalayıp yakalayıp atmışsın, ya sen şapşik misin? Sosyal medya, gelişen teknoloji nelere sebebiyet verdi; Jannifer Lawrence gibi kalırsın ortada öyle..

Benim Adım Gültepe'den sonra Ahmet Çakar'dan HTGAWM yorumu

Dört bölümdür son derece suratsızlığı, vasıfsız ortada dolanmasıyla kafamda deli sorulara sebep olan tek bir isim vardı, o da Bonnie. Patronunun kocası ile kesişmekten başka bir işlevi yoktu fakat bu bölümde onun da rakip tanımayan bir stalker olduğunu öğrendik. İşinde fena bir kadın değil, sadece bu sebebe de bağlamak istemiyorum. Belki de Lila cinayetinde başından beri Sam'den şüpheleniyordu, kendince yöntemler geliştirmiş öyle.. O karanlıkta, o mesafeden, siyahi bir adam olan Nate'i ayırt etmesi de onun kartal gözlü olduğunun bir kanıtı. Bonnie her an her şeyi yapabilecek bir izlenim bıraktı bende; hazır bu bölümde ''asistanlarınızı eziklemeyin'' mesajı verilmişken..

Sana iltimas bitmez bende!

Rebecca yakası, Lila cinayeti kapanmayacak; her geçen bölüm daha da ilerleyecek gibi gözüküyor. Bu yüzden de diğer davalar daha çerezine çözülmelik bir hal almaya başladı. Şirket davasında, gay asistanın sırf kendini ezik hissettiği için yıllardır çalıştığı patronunu dolandırması ve iş patlayınca intihar etmesi gibi. Set arasında, kahve içerken ortaya çıkmış bir acelecilikte dursa da ben bu olayın aslında tamamen Connor Walsh'u yüceltme politikasına yönelik olduğunu düşünüyorum. Çünkü Jack Falahee'nin müthiş elektriği ve Connor karakteri eline fırsat geçtiği zaman alıp yürüyor. Wes falan hikaye yani. Bu açıdan bakarsak Connor'un bu pek yasal olmayan ama adamı ipten alan çözümleri devam edeceğe benziyor. Oliver'ın azalarak bitmesini istiyorum ama Connor ile ilişkileri evlilik yolunda ilerliyor gibi; en zor zamanlarında birbirlerine koşmalar, omzunda ağlamalar.. Sam cinayetini Oliver ve Asher'in üzerine yıkabilirlerse hiç fena olmaz, hem romantik Oliver da Connor'a olan aşkını kanıtlamış olur! Tamam anladım, siz cesur sahneler çekebiliyorsunuz ama Connor'u kadınlarla paylaştığımız yetmiyormuş gibi şu erkeklerle takılma işini gittikçe arttırmasak? Bu bünye bir Neil Patrick Harris, bir Wentworth Miller vakasını daha kaldıramaz, lütfen..

Not: Annalise adlı karakterimizin güven sorunu yaşayabilmeyi öğrendiği fakat kocasına bile güvenmemesi gerektiğini bir türlü anlayamadığı dizidir. Eğer anlarsa dizinin biteceğini bir türlü anlayamadığım dizidir.  
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER