Seviyor Sevmiyor: Komple delirdik...
Eskiden buralar hep şenlikti
Aşk; ayaklarının yere basamaması, kalbinin heyecandan küt küt atması, karşındaki insanı vazgeçilmez olarak görmen demektir. Bu kadar basit mi? Elbette hayır tatlım. Böylesine basit olsaydı hala aşk tanımları yapılmaz, netleşmiş olurdu. Ne de olsa yıl neredeyse 2017 olmuş.

Sevmek ise biraz aşkın oturaklı halidir. Biraz daha fazla güven, biraz daha ergen halden yetişkine erişme zamanıdır. Kıskanılmaktan çok kıskanma  evresine geçilmiştir. Sahiplenme, benimseme zamanıdır.
Delilik ise her iki evrede her daim seninle olan olgudur. Hem biraz delilik iyi değil midir? Başka türlü hayat çekilmez dostum. Kafayı takarsan kendini kaybedersin. Kendini kaybetme mi dedim? Hayal dönemine geçtim mi? Yoksa eşikte bekliyor muyum? Hayır, kafayı yemedim, belki de kendi kendime konuşuyorumdur. İşte bunlar hep Tuna’nın içime işlemiş durumu.

Biraz eski hep şimdi. Ne güzel seslendirmiş Cici Kızlar:

Ah kalbim ben senden çok çektim 
Söyle nedir bu halin vallah sen delisin 
Olmaz ki böyle çarpılmaz ki 
Çıldırmışsın sanki vallah sen delisin”


Tuna canımcım merak etme komple delirdik^^

Tuna diyorum. Hani zirveye götürüp yere bırakılmaya çalışılan adam. Düşerken bile umut verebiliyor. Hiç tanımadan Yiğit’in kardeşine yardım eden Tuna, İrem’in tüm kötülüklerine rağmen yalnız kalmasın diye yardımcı olmaya çalışan Tuna. Sadece ailesi yoktu, kendi gölgesi vardı adamın. Şimdiyse daha büyük sorunları. Ahhh ahhhh oysa sadece kalbi deli…

En iyisi ilk aşk anına döneyim, o keyifli zamanlara. Biraz mola verip dinlenelim. Yoksa acılar her yerden saldırıyor. Yiğit geçmişe sünger çekelim dediğinde içimizde baloncuklar uçmuştu. Tekrar karşılaşacakları anı beklemiştik. Nasıl güzel organizasyon yaptı Bal göz. Buluşmasında Deniz’i teğet geçmesine bile gülümsedim. Nasıl içtendi, nasıl sıcaktı. Ve bir günü kendilerine armağan etmesi. Sinema salonunu kapatmasına ayrı buz patenine götürmesine ayrı sevindim. Ne kadar anlamlı bir filme gitmişler öyle. Yıllar önce yaşları yetmediği için gidemedikleri filme yıllar yine beraber gitmeleri nasıl muazzamdı. Üstelik onlara eşlik eden miniklik halleri. Dombili Yiğit’in sinemaya girmeden yiyeceklere dalması, Deniz’in mısır kovasına düşmesi. Yiğit Balcı’nın cilve hali de kayda değerdi. Peki  yaaaaa bütün gün sonunda olanlar… Yaşadıklarını burnundan getiren Balcı. İşte orada Yiğit’in içine İrem’in şeytan tohumlarının kaçtığını düşündüm. Deniz’e yemek yapmak isterken hırsızlık yapmaya giren kardeşini görmen kötü oldu. Haklısın, yalnız eksiksin. Deniz’i hala suçluyorsan suçla. Simya’ya kızacaksan bağır. Babana hakaret edeceksen et. Yalnız kimseyi kimseye karıştırma. Çünkü bana kötü hisler verdin. Demek ki Deniz’i eve götürdüğünde yemek yapıp yedirip gönderecekti diye düşündüm. İyi ki yemek yapmamışsın, konuşurdun Balcı dedim. Kızgınlığın, kırgınlığın, trip atman, güvensizliğin geçmediyse görüşme. Varsın biraz daha beklesin her şey, varsın aradan aylar geçsin. Yapma, kendine, sevdiğine, nefret ettiğine. Çünkü zaman her şeyin ilacı.


Kızlar toplanmışken şey dicektim. Girişte sol kolu hareket eden kedi benim olabilir mi?^.^

Simya Balcı…

Hoş gelsin dedim kızıl saçlı kız sana. Hoş gel dedim. Tarık ile geçmişin çok. Yiğit’i sen sahiplenmişsin. Yalnız Tarık Balcı asla sahiplenmemiş. Üstüne üstlük nefret ediyor. Senin Yiğit’i daha çok seveceğinden de korkuyor. Aslında Teoman’ın kanından olup da iyi olmak zor iş. Yiğit’in hani Deniz’e güvenmeyip kendini bıraktığı an vardı ya işte hep Teo kanından. Çünkü arkasını döndüğünde yalan söyleyecek sanıyor. Simya Simya Simya. Tuna’nın kitabının son sayfasını vermeyen kız. İrem ile Deniz’in arasında kalan kız. İrem’i tanımadan hayatının önemli noktalarını ona anlatan kız. Keşke kahve falına daha uzun süre bakabilseydin. Oysa sen herkesi çoktan tanımıştın değil mi? Deniz ile İrem hayat artık size çok daha zor. Ve sen Deniz asla affetme İrem’i. Seni yıllarca kıskanmış kızı affetme. Belki bir yerde karşılaşırsan selam ver. Bayramına denk gelirsen annende bayramını kutla. Ötesine izin verme. İzin verme ki yıpranma, kırılma daha fazla. İrem’den ne kadar mı nefret ediyorum. Çoktan daha fazla. Yalnız ben sevmedikçe onu daha çok gözüme sokuyorlar madam.

Yazı devam ediyor...ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER