Aşk; bir çeşit affetme sanatı...
Adamın gözlerindeki acı neredeyse elle tutulur durumdaydı...
Çok özlemişim. Ömer'in iç ısıtan bakışlarını, Defne'nin şapşal ama hayat dolu hallerini... Ve biliyorum şu anda bu söylediklerim tam güç halleri bile değil. Ne Ömer'in gözleri alev alev ne de Defne gerçekten hayat dolu. Ama derinlerde bir yerlerde her şey aynı. Her şey hala alev alev ve bir yerlerde rüzgar hala esiyor. Hissediyorum. ^^

Hayat çok garip... Hepimiz Ömer'in Defne'yi ve de diğerlerini affetme sürecine şahit olacağımızı sanarak buna kendimizi hazırladık. İşler hiç de öyle gitmemiş ama. Aradan zaman geçmiş, köprünün altından çok sular akmış. Fırtına dinip de geride bıraktığı hasara bakan Ömer İplikçi de ne yaptığının farkına varmış. Meğer affetmesi gereken Ömer değil, Defne imiş. Hatalı olan Defne değil, Ömer imiş. ''Aşkın yanında tek bir hata ne ki? Tek hata... Ben hatalıyım.'' bunu diyen Ömer İplikçi gençler! Farkında mısınız? Doğruluk, dürüstlük abidesi, sivri köşeli Ömer İplikçi... Hey gidi Ömer İplikçi! Aşk insanlara neler de yaptırıyor, neler neler söyletiyor. Sinan ve Ömer'in Roma'daki evin terasındaki sahnesinde ağladım. Buraya Ömer'in sarf ettiği tüm cümleleri yazmak istiyorum. Hepsini küçük bir kutuya koymak, ihtiyaç hissettiğim her anda çıkarıp hatırlayıp tekrar yerine kaldırmak... Çünkü o cümleler Ömer İplikçi'nin muazzam dönüşümünün tamamlanmasıydı. Çünkü o acılar, o yalanlar olmadan Ömer şimdiki Ömer asla olamayacaktı. Hepsi yaşanmalıydı, yaşandı ve bitti.

'' Aşkı seçmeliymişim.'' Buna ağlanır.
''Yerimde olsaydı Defne beni terk etmezdi.'' Öldürün beni!
''Belki de e-evlenmiştir.'' derkenki sesinin titreyişi... Gömün beni!

İtalya yaramış Ömer'e. Ne kadar gurur duymayacağı işler yapmış olsa da bazen en dibi görmeden çıkamaz işte insan. Önemli olan dibi görmek değil, çıkabilmektir. Çık Ömer! Bekliyorum. Bekliyoruz.

Ya bir de gerçekten Sinan... O saçındaki neydi öyle! ^^

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER