Zaya & Jennifer & Ku bra
Kiraz Mevsimi’nin son bölümü tıpkı bu başlık gibi çok kafa karıştırıcıydı, ama gelin hep beraber gerçekten neler olduğunu anlamaya çalışalım! Her bölümde komik sahnelere alışık olduğumuz için bu hafta bu konuda biraz “zayıf” geldi. Ama satır aralarını okumayı bilen herkes yine eğlenecek şeyler bulabilirdi. Öykü ve Şey(tan)ma arasındaki dramatik kavgada Şeyma’nın nasıl bir şeytan olduğu ortaya çıktıktan sonra işler eğlenceli ya da komik olamazdı elbette.
Kübra Öykü’nün eski evine girip Ayaz’ın, aslında Ziya’nın, sözünü gerçekleştirmeyi denedi: eski odasında bir kez daha uyuyacaktı. Planı yaptıktan sonra, oyunculuk yeteneklerini de kullanarak,  onu gerçekleştirmek için en iyi yönteme karar vermeye çalıştılar. Çünkü biliyoruz ki Ayaz ve Öykü kendileri olmaktansa taklit yaparken çok daha iyiler.

Küçük performans sırasında yeni çiftin yavaşça su yüzüne çıkan korku ve isteklerini keşfettik. Ayaz evlilikten korkuyor, Öykü ise evlenmek istiyor. Onların karşılıklı tepkilerini izlemek çok şirindi.

Gerektiğinde yardımcı olmaktan başka yapacak işleri olmayan İlker ve Sibel’in, sonrasında ise Burcu ve Emre’nin yardımlarıyla planlarını gerçekleştirdiler. Öykü yeniden kendi yatağında uyuyabilecekti ama bir sürpriz vardı. Ayaz da geceyi onunla birlikte geçirecekti. Fakat Öykü ahlaklı bir kız olduğu için Ayaz’ın yatağa gizlice tırmanması gerekecekti. Her neyse, o kutu o güzel kafanın altına çok sert gelince Öykü Ayaz’ın onunla “uyumasına” izin verdi. Dürüst olmak gerekirse Öykü “evliliğinin ilk gecesindeki gelin” gibi fikrini sürekli değiştiriyor ama o yavru köpek bakışları karşısında o bile kayıtsız kalamıyor.

Asıl problem şu: Böylesi bir dizinin yaş sınırlamasının +7 olmasını ve seyircilerin çoğunun 13 yaşında olmasını (tüm 13 yaşındaki Twitter takipçilerimden özür dilerim, onları çok seviyorum) anlıyorum ama bir erkekle birlikte, kıyafetlerin üzerindeyken uyursan ya da öpüşürsen hamile kalınmayacağını not düşmek önemli. Bu mümkün değil!

Bunun hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız o zaman biraz daha Mete’den bahsetmem gerekecek, çünkü o bu işi biliyor. Mete bu işte çok iyi! Bu yüzden yataktaki o itişmelerin ve çekişmelerin anca yıllar önce komik olabileceğini söylemek istiyorum. Belki de daha yetişkinlere yönelik bir mizaha ihtiyacımız vardı. 16’dan büyükler için örneğin… Bir sonraki bölüme kadar size affedebiliriz.

Ayrıca başka komik şeyler de vardı. Örneğin son bölümde bolca evlilikten ve çocuktan konuşuldu. Çiçek Teyze Ayaz’a çocuk yapmasını söyledi ve Öykü ile birlikte Emirhan’ı “yaptılar”. Öykü çocuk istemediğini söyledi. Ayaz ise bu kararı birlikte vermeleri gerektiğini düşünüyordu. Öykü o gelinliği giyince Ayaz’ın gözleri yuvasından fırladı, ama sonra evlilik fikrinden korkmaya başlayınca işin içine “yabancı damat” girdi. Bu konu üstünde daha fazla düşündükçe anlıyorum ki Ayaz Öykü ile bir kere daha aynı yatakta uyumak istiyorsa en az korkusu kadar büyük bir yüzük almalı. Çünkü aksi çok yanlış olurdu, değil mi?!

Ne yapmaya çalışıyorlar? Öykü’nün Ayaz ile olan ilişkisi hakkında şüpheye düşmesini sağlayıp Ayaz’ı çılgın, kıskanç ve onun peşinde koşan sığ bir korkak yapmaya mı? Ne olacağını göreceğiz ama bize önümüzdeki on bölüm işkence çektirecek bir şeyler dönüyor, hissediyorum. Eğer öyleyse tüm bu çılgınlığın içine birkaç öpüşme sahnesi koyun da daha rahat nefes alıp yeni acılar çekmek için beklediğimiz yedi günü daha kolay geçirelim. Bence bizi bir “seni seviyorum” konuşmasına hazırlıyorlar ve eminim ki o anı beklerken aklımızı kaçıracağız.

Dediğim gibi, Kuzuların Sessizliği’nden fırlamış gibi duran “yabancı damat” boynunda kamerasıyla “Ken” olarak da bilinen kahramanımız Clark Kent’e işkence yapmaya geldi ve kimse onun tam olarak ne istediğini bilmiyordu. Sanırım bunu öğrenmek için birkaç gün daha beklememiz gerekiyor ve o zamana kadar tek yapabileceğimiz tahmin etmek.
Serkan bunun bir sürpriz olduğunu söyledi ama eğer yeni saç kesiminden bahsediyorsa biz çoktan büyüsüne kapıldık, endişeye gerek yok. Bu arada, göğüs kıllarını uzatmaya başlaması ve yavaşça Türk tarafına geçmesi çok iyi olmuş, bayıldım, böyle devam...

Ayrıca Ayaz’ın karışacağı bir araba kazasının dedikoduları geliyor. Eminim ki Mustang’in bir üstü olmadığı ve havalar öyle etrafta dolaşmak için fazla soğuduğu için arabasını değiştirmek istiyorlar.

Umarım bölümle ilgili düşüncelerimizi okumak ilginizi çekmiştir. Unutmayın, kıyafetiniz üstünüzdeyken birlikte uyursanız hamile kalmazsınız. İnsanların size aksine ikna etmesine izin vermeyin!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER