Menajerimi Ara: Sizinle tanışmak için kimi arayalım?

Menajerimi Ara: Sizinle tanışmak için kimi arayalım?
Tuba Büyüküstün (Üstte), Muhsin Akgün (Sol altta), Ender Gözü- Kalt (Sağ altta)
Sezonlardır ekranın kuraklığından şikayet ediyorken son dönemde kalbimi çarptıran yeni bir dizinin tanıtımları dönüyor ekranlarda. Ay Yapım'ın Star TV'de yayınlanacak yeni işi Menajerimi Ara, Fransız orijinalinden uyarlanmış bir dizi.

Haberlerinin duyulduğu ilk andan beri büyük bir heyecanla bekliyorum karakterlerle tanışmayı. İlk bakışta, hikayenin ana karakterlerinin kadrosu göz dolduruyor. Barış Falay, Canan Ergüder, Fatih Artman, Ahsen Eroğlu, Deniz Can Aktaş ve Ayşe Nil Şamlıoğlu. Oyuncu kadrosu seçilirken orijinalindeki atmosferi bozmamak için çok çalışılmış belli ki. Her biri orijinalindeki karakterini yansıtacak plastik malzemeye sahip ve önceki işlerindeki başarıları da herkes tarafından biliniyor.

Ruhunu kaybedeceğini düşündüğüm için genelde uyarlama dizilere karşı mesafeli dururum ancak Menajerimi Ara paylaşılan ilk fotoğrafından ön izlemelerin yayınlandığı günümüze kadar beni heyecanlı tutmayı başardı.

Aşırı önemli medya bağlantılarım olduğundan, bu işin dış pazardaki alıcılarının kilit ismi olduğumdan değil de; iletişim mezunu, iyi yerli dizi izlemeyi seven sade bir vatandaş olduğum için anlatıyorum bunları ve biliyorum ki ekranda üzerinde biraz daha çalışılmış, düşünülmüş işler görmek isteyen tek kişi ben değilim.

Benim gibi düşünen ve artık biraz da derdi olan, seyirciye bu derdi anlatmak için çabalayan işler görmek isteyen kişiler var ve bu dizi sanıyorum hepimize aradığımızı verecek. En azından şu dönemde farklı bir şey görebileceğiz ekranda. Üstelik konusu gereği medya ve eğlence sektöründeki hayatlarının işleneceği diziye kendisi olarak girecek oyuncular ve ünlüler de olacak. Dünyaların karışması ve ne kadarının kurgu ne kadarının gerçek olacağı ikilemine anlık olarak düşmek bile çok keyifli.

Yayınlanan iki ön izlemenin ilkinde Tuba Büyüküstün ile birlikte yerli ve yabancı sanatçılarla yaptığı çalışmalarından herhangi birini illaki gördüğümüz performans ve portre fotoğrafçısı Muhsin Akgün var.İkinci ön izleminin konuğu ise alternatif mizahın son kalesi KALT ekibinden Ender Gözü. Kim ola ki bu KALT derseniz kelimelerle anlatılmaz onları ancak yaşayarak anlayabilirsiniz. Bu arada ön izlemede gördüğünüz malum videoya da buradan ulaşabilirsiniz.


Böyle güzel güzel anlatıyor ve heyecanla bekliyorum ama bir yandan da nazarım değmesin diye drama tanrısına adayacağım bir kurban arıyor, nazar boncuklarıyla televizyonun etrafını kaplıyorum. (Evet, delirdim ama beni ve benim gibileri de siz delirttiniz! Hem zaten delirmek belirmektir* bir yandan.)

Bir an önce yayına başlasalar da yeni bölüm fragmanları için sosyal medya hesaplarında pusuya yatsak, orijinali ile hangi noktalarda benzeyip hangi noktalarda ayrıldığı üzerine konuşsak. Umarım, yeni sezonda ses getiren ve hak ettiğini bulan bir iş olur Menajerimi Ara ve bizde bayıla bayıla izleriz. Anlaşılacağı üzere yayın tarihinin açıklanmasını ve ilk bölümü izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Eh, sizinle tanışmak için kimi arayalım?


*Delirmek Belirmektir- Can Bonomo'nun, 2013'te yayınlanan, ilk şiir kitabının adı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER