Seni hep özledim, özleyeceğim.
Bir kıyaslamalar bölümü izledik sanki… Karakterlerin zihninde öyle mi oldu bilmiyorum ama ben sürekli karşılaştırmalar yaptım izlerken. Ali Nejat'ı izlerken Naz ve Eylül'ü, Feyza'yı izlerken Enver ve Murat'ı, Naz'ı anlamak için Umut ve Ali Nejat'ı, Gökçe'nin zihninde Genco ve Emre'yi… Kafa karışıklıklarıyla dolu günlerden geçiyoruz, en sevdiğim!
 
Senarist bizi Naz'dan uzaklaştırmaya devam ediyor, sürekli olarak yön değiştiriyor Naz ve biz de onu anlayamamayı sürdürüyoruz. Bir hafta "ya araba projen ya da ben" diyen kadın, sonraki hafta "projene devam etmek istersen ben senin yanındayım" diyebiliyor; yurtdışında yaşama teklifini bir kabul edip bir yeniden düşünelim diyor, yeniden düşünmek isteyen Ali Nejat olunca ise kıyamet kopuyor; kendisi dayatmalarına "bir daha Murat'la görüşmeni istemiyorum"la devam ederken Ali Nejat "ailem için burada kalmalıyım" dediğinde "istediğin zaman eğip bükebileceğin bir oyuncak mıyım ben" diye çıkışıyor. Kim kimi eğip bükmeye çalışıyor acaba?
 
Haftalar boyu sükunetine, sabrına methiyeler düzdüğüm Ali Nejat'ın Murat'ın karşısında kontrolünü böylesine kaybetmesini ben de şaşkınlıkla izliyorum, Murat'ın öyle yamulmasını görmek hoşuma gitse de şiddetin bu hikâye içinde kendine giderek daha fazla yer bulmasından hoşlanmıyorum; ama Naz'ın buna tepki verme biçiminin Ali Nejat ve Murat'ın birbirlerine verdikleri tepkiden ya da Murat'ın Feyza'ya olan tavrından bir farkı olduğunu da düşünmüyorum. Naz, Ali Nejat'ı sürekli yargılıyor ve sürekli ona ders vermeye çalışıyor. Bu didaktik hali beni çok yordu bu hafta, lütfen yapmayın. Yani biz zaten sevmiyoruz Naz'ı, bunun için daha fazla veriye ihtiyacımız yok. ^^

 
Ben miyim anlayışsız? Bak nasıl da anlayışlı bakıyorum halbuki!

Bölüm boyu ettikleri kavgaların Ali Nejat'ı Naz ve Eylül'ü karşılaştırmaya götürmüş olabileceğini düşünüyorum. Hastanede Naz'la tartıştıktan sonra Eylül'ün ona gülümseyerek "hiç değişmemişsin" deyişini de buradan anladı bence Ali Nejat. Anladığım kadarıyla Ali Nejat daha heyecanlı, daha fevri biriymiş geçmişte, ama kazadan sonra sakinleşmiş, durulmuş. Şimdi birinin o eski günleri iyi anıyor olmasının Ali Nejat'ın zihninde bir kıyaslamaya sebep olması çok normal.
 
Öte yandan, Naz Ali Nejat'a olan kızgınlığını annesine anlatırken de "Umut çok mu farklıydı sanki" diye düşünüp durdum. Daha farklı olmaması bir yana, Umut sonunu hiç düşünmeden olayların ortasına dalan çok daha agresif biri. Yani, Ali Nejat ve Umut bütün bu yaptıklarında haklıydılar demiyorum elbette, ama sen ısrarla bu adamları seçiyorsan hayatına almak için, bütün bu yaşadıklarından bir parça da sen sorumlusun Nazcığım. Ayrılık arifesinde bir dersi de ben sana vermiş olayım, naçizane.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER