Broad City yıldızları Playback Savaşları'na katıldı!

Broad City yıldızları Playback Savaşları'na katıldı!
Lip Sync Battle adındaki programı duydunuz mu? Henüz duymadıysanız biz size anlatalım. Amerika'da izlenme rekorları kırmaya aday olan programı Jimmy Fallon geçen sezon kendi programında bir köşe olarak başlatmış. Fallon'un yayınladığı bu köşe çok ilgi görünce müstakil bir program haline gelmiş.  Spike Tv'de canlı ve seyircili olarak dev bir konser gibi kurgulanan program Perşembe geceleri yayınlanmaya başlamış.

İki raunt halinde yapılan bu müzikal düelloya katılanlar seçtikleri bir şarkıya playback yapıyorlar, aynı zamanda da istedikleri gibi bir koreografi sahnelemekte serbestler. Kazananı performanslara göre seyirci belirliyor.


Anne Hathaway de Playback Savaşları'na katıldı, video youtube'da 13 milyon izleme aldı

Playback Savaşları olarak çevirebileceğimiz bu eğlenceli programa katılan ünlü sayısı Beyaz- Candan Erçetin Kapışması kliplerinde oynayan ünlülerin sayısını çoktan geçmiş gibi görünse de, Perşembe akşamı yayınlanan bölümde Spike'nin projesinin konuk sıkıntısı çekmeden ve hız kesmeden yoluna devam ettiğini ve izlenme oranlarının hızla yükseldiğini görmek sevindirici oldu. Açıkçası formatı Acun Ilıcalı izlese kesin alır ve Türk seyircisi için uyarlardı. Sıkıcı ses yarışmalarından çoktan gına geldi. Rising Star'ın performansı da ortada. Format iyi planlanırsa çok iş yapar, bizden söylemesi!

Programın başarısı üzerine Amerika'da sayısız makale yazılıyor. Bunlardan birinde formatın başarısının katılımcılarının 'gerçek' starlardan oluşması olduğu söylendi. Business Insider'de yayınlanan makalede programın ilgi sörmesinin sırrı, "Dancing with The Stars gibi programlarin aksine Lip Sync Battle'de gerçekten popüler sanatçılar var. Tabii 90'ların unutulmaya yüz tutmuş sitcom yıldızlarını televizyonda tango yapmaya çalışırken izlemek de eğlenceli olabilir ama tv ve sinemanın en popüler oyuncularını ya da Grammy'yi henüz kazanmış bir yıldızı izlemek seyirciye başka türlü bir heyecan yaşatıyor." olarak açıklandı.

Gelelim haberi yazmamıza sebep olan düelloya. İnternet üzerinde yayınlanırken Amy Poehler tarafından keşfedilerek televizyona geçiş yapan komedi dizisi Broad City'nin hangi kadın oyuncusunun daha iyi playback yapacağını belirlemek üzere dizinin yıldızları İlana Glazer ve Abbi Jacobson geçen Perşembe akşamı Lip Sync Battle'de karşı karşıya geldi.

Birinci rauntta Abbi, Jacobson The Humpty Dance'yi yorumlarken Glazer de Outkast'ın Hey Ya'sına playback yaptı. Sonraki final raundunda iki oyuncu da daha klasik parçalar tercih ettiler. Jacobson, And I Am Telling You I'm Not Going yorumuyla seyirciyi duygulandırırken Glazer de It's Raining Men'i seçti. Kazananı seyircilerin belirlediği kapışmadan Ilana Glazer galip ayrıldı.

Bu iki muhteşem oyuncunun arasındaki kapışmanın tamamını size izletmek isterdik ancak programın yasal videoları ülkemizde oynatmak mümkün olamıyor. Bulduklarımızı izleyin, fikir sahibi olacaksınız!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER