O Ses Türkiye: Aynı nakarat, hep aynı aynı*

O Ses Türkiye: Aynı nakarat, hep aynı aynı*
Yeryüzünde çok az şey yetenek kadar nadir ve haliyle kıymetlidir. Bir sürü filmde, bir sürü yetenekli oyuncu izleriz ama bir tanesinin ‘yaz kızım 200 torba çimento, 20 kamyon çakıl’ demesi bile efsane olur, en moralsiz anımizda ona sığınırız. Onlarca kitap okuruz, çok severiz kütüphanemize dizeriz ama bu kitapların sadece bir tanesinde 'Demir olsam çürürdüm, toprak oldum dayandım.' yazar, onu yazan adamı kalbimizde bambaşka bir yere koyarız. Bin tane şiir dizesi vardır içimizi titreten ama sadece bir tanesi ‘Senin bu ellerinde ne var bilmiyorum’ der, dünyanın tüm kelimelerini tek dizeye sığdırır zira yetenek tam da böyle bir şeydir, ellerinden akar insanın. Çok çalışmak elbette önemlidir ve her şeyin başıdır. Lakin biz sıradan faniler biliriz ki bir takım insanlar böyle hediyelerle doğmuştur ve yaptıkları iş her ne olursa olsun (kitap yazmak da olabilir pasta pişirmek de, elbise dikmek de olabilir maraton koşmak da) onlar gibi olamayız.

Söz konusu müzik olduğunda, bu doğuştan gelen yeteneğini nerelere koysa sığdıramayacağına inandıklarımdan biri Yıldız Tilbe’dir. Birkaç şarkısını (hepimiz gibi) aşırı sevmekle beraber düzenli bir dinleyicisi değilim aslında Yıldız Hanım’ın. Zaman zaman severim hallerini, bazen ‘Yok artık’ derim ama ne olursa olsun onun ‘yetenek’ kelimesinin sözlük karşılıklarından biri olduğundan şüphe etmem. Şüphe eden varsa arada açsın ‘Sana Değer’ dinlesin misal.

O Ses Türkiye’nin yeni sezonuna da açıkçası sadece Yıldız Tilbe’yi merak ettiğim için baktım zira senelerdir aynı programı izliyoruz, jürinin yapacağı şakaya kadar ezberledik. Sadece yarışmacılara ‘Siz’ diye hitap eden tek jüri üyesi Gökhan Özoğuz’u sırf bu yüzden bile bu ekipten ayrı tutmak isterim. İlk bölüm itibarıyla Yıldız Tilbe’nin de şarkı söylediği kısımlar hariç yarattığı bir fark göremedim maalesef, umarım ilerleyen bölümlerde açılır ve daha kendisi gibi bir Yıldız Tilbe görürüz ekranda.

Bütün yarışmacılara bol şans ve programa iyi bir sezon dilerim. İyi seyirler. 

*Şarkının sahibi Nazan Öncel de yetenek tarifine dev çivilerle çakılacaklardandır nazarımda. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER