Bambaşka dünyaları evinize sığdırabileceğiniz yerli dizi önerileri - 1. Bölüm

Efendim, geldik bendenizin canparelerine.. Beni Twitter’dan takip edenler bilir, hayatımın oldukça zor bir döneminde onlarla tanıştım ve o süreci salim bir kafayla atlatabilmemde etkileri büyüktür. Onlara daha önce yaptığım benzer bir listede de yer vermiştim, bu yüzden kendi özelimde tekrara girmemek adına bu seferkinde kısa kısa geçmeye çalışacağım. Direkt pas geçemedim çünkü böyle bir liste hazırlayıp da onları koymamaya içim elvermedi. İçinde bulunduğumuz günlerde size de çok iyi geleceklerine eminim.

YEDİTEPE İSTANBUL

Yönetmen: Türkan Derya Güven 
Senaryo: Ali Ulvi Hünkâr

Bir aile dostumuzun tavsiyesiyle başlayıp kelimenin tam manasıyla âşık olduğum ve anlatıcı konumundaki Yusuf karakterinde (Emre Kınay) kendimi bulduğum bir dizidir. Ayrıca şu ân ekranda izlediğimiz pek çok ünlü ismin de ilk projesi olma özelliğini taşır. Kırklı yaşlarına alışık olduğunuz isimleri yirmili yaşlarda izlemek hoş bir duygu. Konusuna gelirsek, ağır borçların yükünden kurtulamayan eşinin intiharı sonucu kızıyla birlikte yeni bir hayat kurmak zorunda kalan genç bir kadının kendi kimliğini bulma mücadelesini ve taşındığı mahallenin yaşantısını konu alıyor hikâye. Öyle bir mahalle ki her köşe başında ayrı bir yarım kalmışlık gizli. Zamanla sevginin bir tutkal vazifesi gördüğüne şahit oluyoruz. Yeter ki herkes kendi yapboz parçasını doğru yere koyabilmek için gerekli mücadeleyi versin.GÜLBEYAZ

Yönetmen: Özer Kızıltan
Senaryo: Rüya İşçileri, Meriç Demiray, Cenk Bogatur, Cem Görgeç, Barış Erdoğan 

Karadeniz’in türküleri İstanbul semalarına karışıyor. Nejat İşler asla oyunculuğa ara vermemesi gereken yaşlarında, Şevval Sam yine her zamanki gibi güzelliğiyle ışıldıyor, aralarda Kazım abimiz gitarıyla giriyor. Gözünüzün önünde beliren bu kadarcık bir resim bile yeterli değil mi sevmek için? :) İnadın da gururun da en güzel hâli, yine bir “kıyamama” meselesi... İki inatçı kaptan geçerler bir kayığın dümenine, bize de ne zaman bi kâğıttan uçak görsek kalbimizin pır pır etmesi hissini bırakırlar.

Listemizin ilk partı bu kadar. Umarım size de hitap eden bir madde olmuştur. Ama olmadıysa da hiç merak etmeyin. Gerilim ve fantastik hariç her türden maddemiz var. Çok yakında sizlerle...

Yorumlarda buluşalım. Spoiler içeren yorumlar için Twitter ve Instagram hesaplarımdan bana ulaşabilirsiniz, izlemeyenlerin hakkına girmeyelim.

Umutla, sevgiyle, sağlıkla ve lütfen evlerinizde kalın.. :)
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER