Kısmetse Olur: Efsane geri döndü (ya da bir toplu delilik hikayesi)

Kısmetse Olur: Efsane geri döndü (ya da bir toplu delilik hikayesi)
Evlilik programlarının kaldırılmasından biraz öncesine gidelim ve Kanal D’nin adeta bir yerli dizi tadındaki Kısmetse Olur programını hatırlayalım. Özellikle ilk sezonu ile ortamlarda on kaplan gücünde esmiş, aklımızı başımızda tutamadığımız anlarda kendisini aralıksız izletmek suretiyle en büyük desteğimiz olmuştu. Programın TV8’deki devamı Gençlik Başımda Duman epey kötüydü ama onu hatırlamayalım, Kısmetse Olur ile kalalım isterim.

Programın üzerinden uzun zaman geçti, yarışmacılar yapılan kurguları türlü çeşitli ortamlarda defalarca anlattı. Zaten izlerken de kurgu halinden şüphemiz yoktu o yüzden pek şaşırmadık diyebilirim. Şahsen benim şaşırdığım kısım ilk sezon birincileri Nur ve Batu’nun şu an gerçekten evli mutlu çocuklu olmaları. Onca kargaşada bir şekilde aşka düşmüşler demek ki. Şaşırdığım ve hatta bu satırları yazmadan da tekrar emin olmak için Instagram’dan kontrol ettiğim diğer konu ise yine ilk sezon kahramanlarından Serhan ve Fatma’nın gerçekten evlenmiş olması. Serhan ilk sezon kızları epey üzdükten sonra biliyorsunuz bir gün ‘Benim aklım Fatma’da’ diye bir çıkış yaparak ağlamıştı ve sonra da Fatma’yı programa çağırmışlardı. Serhan kızları üzdü dedim ama aslında pek bir umut da vermemişti, genel halleriyle kendisine hisler besleyen kızları üzdü diye açıklasam daha doğru olur belki. Her neyse, onlar da şimdi evli. Programdaki diğer popüler yarışmacılar ise Instagram butikçiliği, giyim markacılığı, modellik, sunuculuk, DJlik gibi türlü çeşitli mesleklerle hayatlarını sürdürüyorlar.

Bütün bunları neden anlattım? Çünkü Kanal D uzun zamandır sadece kanalın web sayfasından izlenebilen bölümleri hafta hafta YouTube’a atmaya başladı ve bunu yapar yapmaz videoların altı yorum doldu, adeta ilk günlere döndük. Sonunu bildiğimiz bir diziyi izler gibiyiz. Emre’nin teyzesi, Ayça’nın annesi, Eser’in ‘God damn it’leri, Melis’in gözlerimizin önünde yavaş yavaş bambaşka bir insana dönüşmesi gibi unuttuğumuz ne varsa hepsi tekrar hayatımıza girdi. Çok da güzel bir zamanlama olduğunu söyleyebilirim. Derde tasaya, uykusuzluğa, sıcaklara, asap bozan haberlere, dünya derdine iki bölüm Kısmetse Olur izlemek birebir geliyor. Adeta bir yoga, bir meditasyon, bir hipnoz. ‘Admiiiiiiinn bir sonraki hafta ne zaman gelecek?’ yorumlarını okudukça yalnız olmadığıma emin oluyor, dünyanın bütün gigabaytlarını Kısmetse Olur’a harcamak istiyorum.

İkinci sezon birincisi kadar güzel değildi gerçi ama o gelsin onu da izleyeceğim. Hepimiz izleyeceğiz. Artık iflah olmayız, bizi bırakın, siz devam edin. İyi seyirler.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER