Çukur: Noktalar gidince ne mi oldu?

Çukur: Noktalar gidince ne mi oldu?
Savaş mı? Barış mı? 
Dizilerin hayatımıza soktuğu en önemli noktalardandır takılar, tokalar, süslemeler. Çukur dizisiyle ise hayatımıza bir dövme modası girdi. Sadece Çukur içerisinde olmanız gerekmiyor üstelik. Her gün çevrenizde koluna, boynuna meşhur Çukur dövmesini yaptıran çok fazla kişiye rastlayabilirsiniz. Bonusu var bir de: Dükkan isimleri.^^

Elbette konumuz dövmeler güzel mi? Yamuk mu? Rengi önemli mi? Falan da filan değil. Konumuz tam da dövmenin sırrı. Geçtiğimiz sezon dövmenin ne anlama geldiğini, öyle sıradan bir şey olmadığını öğrenmiştik.Yani yoldan geçerken "Aannneeğğğğ bak şu dövme çok güzel. Ben de yaptırcam." "Oğlum biliyor musun geçen kavga ediyorduk adamın bileğindeki dövmeye hasta oldum, bana da yaparsın artık." gibi basit değil. Üstteki üçgen çatıyı, alttaki üçgen ise Çukur'u temsil ediyor. İçerisinde yer alan noktalarsa Çukur erkeklerinde bulunması gereken yiğitlik, mertlik, dürüstlüğü temsil ediyordu. (Orası bir dünya. Yoksa tüm insanların bu özellikleri taşıması gerek elbette. Kamu spotumu da verdim, mis.^^)

Pekiiiii bu sezon içerideki noktalar gitti. Bu ne demek oluyor?

İşte orada ortaya Karakuzular çıkıyor. Öncelikle hiç Karakuzu ne demek diye düşündünüz mü? Merak ettiniz mi? Neden böyle bir isim ortaya çıkmış? Mesela benim ilk aklıma şu geldi: Dünyaya gelen her insan anasının babasının kuzusudur. Oysa bunların anası babası yok. İçlerine bir şekilde işlemiş olan kötülük ise bunları beyaz sayfa açmaya değil de karanlığa itmiş. Derken ortaya bu lakap çıkmış. Kabul ediyorum. Biraz attım ama ya böyleyse??? ^.^ (Varsa başka teorileriniz yoruma bekliyorum)


Karakuzu feat Koçovalı

Karakuzular kötülerdir. Karakuzular mahalleyi ele geçirmiştir. Karakuzular kesiyordur, asıyordur, biçiyordur. Katiyen bunu net söyleyemem. Belki çok önceden Çukur onlara aitti ve aslında Koçovalı Ailesi analarını babalarını yok edip ele geçirdiler mahalleyi. Haydaaaaa... Olur mu olur sevgili okuyucu?

Şimdi itiraflar geliyor...

Bir şekilde Çukur'un Koçovalı himayesinde olduğunu kabullenip bazı karakterleri daha çok kötü ya da suçlu bulup üzerine gidiyorduk. Oysa şimdi acımasız diye tabir adlandırılan Karakuzular geldi. Etraf güllük gülistanlıkmış da onlar berbat etmiş gibi hisse kapıldık. Yok böyle durum. Şahsen ben Çeto ve Mahsun'u izlerken aşırı keyif alıyorum. Öncelikle Çeto karakterini canlandıran Erkan Avcı ve Mahsun karakterini canlandıran Berkay Ateş. Emeklerinize sağlık. İyi ki siz. Anam babam repliği bu kadar mı hoş söylenir. Bu kadar içten seslendirilip kalbe işlenir. Hadiii hadiii itiraf edin. Hepiniz seviyorsunuz.

Mesela  Mahsun Deren'i kandırıp Sena ile aynı apartmanda oturduğuna inandırdığı sahnede Mahsun in Deren out yapmadınız mı? Ya da Mahsun'un paraları Koçovalı kardeşlere kaptırmadığı sahneyi izlerken içten içe "Öyle ayrı gayrı işler yaparsanız Koçovalı Kardeşler ohhh olsun size!" Demediniz mi?

Ammaaaa ne zamanki ortak düşman geldi meydana. Bir borudan diğer boruya konuşmak nasip oldu Çeto ile Cumali'ye. Bakalım o noktalar tamamlanacak mı yoksa öylece kalacak mı?

Sevgiler...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER