Çukur: Heybetiyle geldi Cumali Koçovalı...

Çukur: Heybetiyle geldi Cumali Koçovalı...
Yamaç'a "La Bebe" deyişi^^
Geçtiğimiz sezon başlayan ve reytingleriyle pazartesi akşamına damgasını vuran Çukur dizisinde en çok merak edilen adam Cumali Koçovalı'ydı desem yalan olmaz. Dizi başladığından itibaren Cumali karakterini kimin canlandıracağı dört gözle bekleniyordu. Nitekim bu sezonun ilk bölümüyle beraber hapishanedeki meşhur Cumali Koçovalı'yı tanımış olduk. Tüm ihtişamıyla tüm heybetiyle Necip Memilli Cumali oldu ve her hafta isminden epeyce söz ettirmekte.

Cumali'nin hapishaneden kendi yöntemleriyle çıkışı, mahallesine gelişi ve tek başına bazı şeylere meydan okuyuşunu keyifle izliyoruz. Gücünü, konuşmasını, tarzını epey sevdim. Yalnız tek başına bazen ilerlenmiyor işte. Tam da bu sırada en küçük kardeşi Yamaç Koçovalı desteğe geldi. Öyle ya bir elin nesi iki elin sesi vardır.

  • Cumali hapse nasıl girdi?
  • Cumali ile gönlündeki Yıldız neden ayrı düştüler? (Yine mi Sultan çıkacak nedeni?)
  • Cumali ile Selim'in arası nasıldı?
  • Cumali anneci miydi babacı mıydı?
  • Koçovalı Hapishanesi olmadığına göre içerisi sana da zordur. Öyle miydi Cumali?
Bu ve benzer soruların cevaplarını da ilerleyen bölümlerde teker teker görürüz. Sezon uzun.^^


Ayrı ayrı da hep beraber de çok güzel değiller miğğğğğğ??? <3

Teker teker demişken... Her bölüm yaşayanları görüp Yamaç'ın da kendini toparladığını seyrediyoruz. Aliço'yu tekrar kazandığımızı gördük. Hayatta kalan bir diğer kardeş Vartolu'yu gördük. Veeee kardeşlerin gücü adına...

Yamaç ne kadar her taraflı görebiliyorsa Cumali de bir o kadar tek taraflı görebiliyor olayları. Ama Cumali'nin unuttuğu bir şey var ki o da birlik. Evini alacaksan hep birlikte olmalısın düşmanlarına karşı. Hapishanede yıllarca kaldığını da göz önüne aldığımda Cumali'ye pek kızamıyorum. Elbette aşama kaydedip herkese ve her şeye alışacağı zamanları da göreceğiz. (Diye umut ediyordu...)

Yeni ses yeni soluk yeni heyecanla öyle bir heybetli geldin ki Cumali Koçovalı karakteriyle Necip Memilli yepyeni nefes getirdin. Şimdi biraz söz dinleme, hızlı değil mantıklı hareket etme, ortak düşmanlara karşı bir olma, yeniliği göz ardı etmeme zamanı. Eeeeee bu heybete bu havaya böylesi yaraşır. Karakuzu'lara karşı haydiii selametle Abi Koçovalı...

Sevgiler.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER