Esra Erol'a haksızlık mı ediyoruz?

Esra Erol'a haksızlık mı ediyoruz?
Uzun zamandır tartışmalı bir konu olan evlilik programlarının kaldırılması konusu, geçtiğimiz hafta Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş tarafından yapılan ‘Bu programlar bir KHK ile düzenlenebilir’ açıklamasından sonra gündemde hızla yükseldi. Bu açıklamaların üstünden çok kısa bir vakit geçmişti ki bu kez de Esra Erol’un programındaki eski gelin adaylarından Ayça, programdaki her şeyin kurmaca olduğunu, adayların para aldığını iddia etti. Bütün bunların üstüne Esra Erol programında olan bitene isyan etti, yer yer gözleri dolarak sezon sonunda programı bırakacağını açıkladı.

Yayınlandıkları saatler sebebiyle evlilik programlarının düzenli izleyicisi değilim ancak denk geldiğimde bakar, çoğu zaman da izlerken eğlenirim. Eğlenmediğim zaman kanal değiştiririm, izlemeyi bırakırım. Evlilik programlarının yayınlanmaya devam etmesinin ya da yayından kaldırılmasının toplum üzerinde gözle görülebilir bir etki yapacağına inanmıyorum. Zira ne ahlak ne de ahlaksızlık televizyon ekranından evimize sızan şeyler değildir kanaatimce. Tek rol modelimiz televizyonda gördüklerimiz olmaya başladıysa bu tehlikeli. Bütün gün belgesel izlesen de tehlikeli, Survivor’a abansan da, evlilik programının hastası olsan da. Hayatın birden fazla yerinden beslenmiyorsan bu illa ki sağlıksız bir noktaya gidecektir.

Programlarla ilgili düşüncem bu olsa da, Esra Erol için bir parantez açmak isterim. Yıllardır yaptığı programlarda çok talihsiz ve açıklanması imkansız olaylar yaşanmış olsa da, bir o kadar da faydalı işler yaptığını da gördük. Adayların ailelerindeki yoksul insanlara el uzatmak, onlara iş bulmaya kadar giden süreçler, şöhretinin bir kısmını kadınların yaşadıklarını daha geniş kitlelere ulaştırmak gibi sosyal sorumluluk görevleri adına aklımıza gelebilecek çok şey yaptı. Üstüne bir de ekran ışığı olduğuna inandığım ve sırf zaman zaman gözlerinde gördüğüm mahçubiyetten ötürü bile sevdiğim birisi. Bu yüzden evlilik programları konusunda çok üstüne gidildiğine ve bir miktar da haksızlık edildiğine inanıyorum. Eğer sezon sonunda gerçekten programı bırakırsa dilerim ekranda olmaktan tamamen vazgeçmez. İyi seyirler dilerim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER