Esra Erol'da: 'Aaaa, evlenmeden bırakmayız'

Esra Erol'da: 'Aaaa, evlenmeden bırakmayız'
Kısmetse Olur evinin geçen sezondaki en olaylı yarışmacılarından (ki mevzular diskalifiye ile sonlanmıştı) Ceyda Kırıcı, geçtiğimiz hafta Esra Erol’la programına katılarak aramıza geri döndü. Bundan aylar önce tarihin tozlu sayfalarından Caner Toygar çıkıvermişti karşımıza aynı programda, o dönünce eski sevgilisi Tülin başka bir evlilik programında belirivermişti hemen. Daha yakın bir zamanda da Meriç Erkan Esra Hanım aracılığı ile tekrar ekranlardaydı. Hepsine güldük eğlendik de, Kısmetse Olur evinin ‘Topuklu Efe’si (bu lakabı oturtmaya çok uğraşmıştı, kullanmadan geçmeyelim) Ceyda’nın da yeni bir evlilik programında görünmesiyle artık konu eğlence sınırlarını aşıp korkutucu olmaya başlayacağını gösterdi bence.

Mevzuyu ikiye ayırmak isterim. Birincisi Ceyda’nın gerçekten evlenme isteğiyle dolup taşma ihtimali ki evlilik programlarında dolaşıp durduğuna göre asıl geçerli ihtimal bu bence zira elimizde farklı bir bilgi yokken kişilerin beyanı esas. Bu durumda 22 yaşında bir kadının mütemadiyen evlenmek istemesi ve bu sebepten kanallar arasında gezmeyi normal karşılaması trajediden başka bir şey değildir kanımca.  Yine de kendi bileceği bir konu elbette, misal o da benim evlenmemiş birisi olmamı acıklı bulabilir, ona da karışamayız.

Gelelim ikinci ihtimale; eli yüzü düzgün bir hanım kızımız olan Ceyda’nın ünlü olmak için bu yolu benimsemiş olması. 18 yaşını geçmiş insanların hayatlarıyla ne yapmak istedikleri elbette bizi ilgilendirmez ama içimde ona karşı bir sorumluluk ve hatta vicdan azabı hissettiğim nokta yine de bu. Sırf biz bir programı beş dakika daha fazla izleyelim diye orada Ceyda ve izlemeyi bıraktığımız an gidecek, bir Black Mirror bölümü kahramanı gibi. Caner’i tükettik, Meriç Erkan’ı çoktan bitirdik ve şimdi de heyecanla Ceyda’yı bekliyoruz sanki gazetelerin ‘Şimdi ne yapıyorlar?’ galerilerine uğurlamak için.


Keşke yapmasaydı

Kısmetse Olur’un bu sezon yarışmacılarından Tuğçe Ergişi de eski bir İşte Benim Stilim yarışmacısı. İlk başta iyi hoştu da, koca kızın tutunmaya çalışırken yaptıkları Kemalettin Tuğcu romanından uyarlanan bir program izliyormuşum gibi üzüyor artık beni. Survivor’ı tenzih ederek söylüyorum (zira bir sene Survivor, ondan sonraki sene onu yorumlama, sonra TV8’de magazin programı sunma derken hep ekranda kalabilirsiniz), bir yarışmadan tanıdığımız birinin sonra başka bir yarışmada görünmesi çok acıklı geliyor bana. Ya yarı ünlü sayısındaki artışı kaldıramıyoruz, ya da ben yaşlanıyorum. Ceyda ve Tuğçe’ye hayırlı birer kısmet, herkese iyi seyirler dilerim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER