Yıllar sonra geri dönenlerde bu hafta: Meriç Erkan

Yıllar sonra geri dönenlerde bu hafta: Meriç Erkan
Arkadaş kelimesi ‘en darlandığımız anda yanımızda olan kişi’ anlamına da geliyorsa, hayattaki en yakın arkadaşlarımdan üç tanesi Meriç Erkan, Ahu Tuğba ve Kuşum Aydın’dır. Altı ay boyunca sadece onları izlerken olanı biteni, ‘Şimdi ne olacak?’ sorusunu unutmuşluğum, gece uyuyabilmek için sabah onları izleyeceğimi kendime hatırlatmışlığım vardır.  Bu küçük öykümde zerre mantık bulunmadığının farkındayım ama o zaman öyleydi ve bu üç insana kendimi bir şekilde hep minnettar hissettim.

O yüzden Meriç Erkan’ın Esra Erol’un programı ile ekranlara geri döndüğünü duyunca çok heyecanlandım. Caner Toygar’dan sonra Meriç Erkan’ın da televizyonda evlenmeye çalışması aslında acıklı bir durumu daha da acıklı yapan bir hal olabilirdi normal şartlarda. Esra Erol’un programındaki kan kaybının bu şekilde önlenmeye çalışılmasının yanında bu geri dönüşlerin kişisel bazda da gerçek bir trajedi olduğundan bahsedebilirdim ancak söz konusu Meriç Erkan olunca işler değişiyor çünkü bir arkadaşını yıllar sonra ekranda görmek her zaman güzel.


Aşkı uğruna kendini kumlara gömdüğü gün ne de güzeldi

Tıpkı Caner gibi, Meriç Erkan da programa çıktığının ikinci ya da üçüncü günü ‘Beni geçmişimle yargılamasınlar. On sene önce yaşanmış şeyler yüzünden benimle ilgili önyargılara sahip olmasınlar. Beni sevmek zorunda değiller ama tanımaya çalışsınlar en azından.’ minvalinde açıklamalar yaptı. Bir düşünün, televizyonda bir şov programına çıkıyorsunuz ve üstünden yıllar geçse de, çoluğa çocuğa karışsanız, ellinize merdiven dayasanız da insanlar sizin ‘Ahuuuuuğğğ’ diye bağırıp dans eden bir adam olduğunuzu düşünüyor ve buna göre davranıyor. Ciddi mevzularda efsane unutkan bir insan grubu olmamıza rağmen magazin figürlerini aklımızdan hiç çıkaramamamız tuhaf değil mi? Kolayımıza gidiyor galiba hafızamızı bunlarla doldurmak, belki de böyle hayatta kalıyoruz.

Samimiyetle çok sevdiğim ve çok mutlu olmasını istediğim Meriç Bey’e en hayırlısından bir izdivaç ve izleyenlere iyi seyirler dilerim.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER