Sonbahar temalı Kore dizi ve filmleri listesi

Sonbahar temalı Kore dizi ve filmleri listesi
Late Autumn (2010)

Sonbahar temalı Kore dizi ve filmleri listesi

Hüzünlü yeniden başlangıçların mevsimi sonbaharda, evde oturup kahve eşliğinde film/dizi izlemek çoğumuzun yapmaktan zevk aldığı eylemler arasında. Biz de düşündük, taşındık ve Kore diziseverlerin, bu güzel sonbahar günlerini, hafta sonlarını ya da boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmeleri dileğiyle, üç güzel Sonbahar temalı Kore dizi ve filmi seçtik. Şimdiden iyi seyirler dileriz.  

Late Autumn: Geç gelen sonbahar

Listemize ilk olarak Sonbahar temalı oldukça başarılı bir Kore filmi ile başlamak istiyoruz. 2010 yapımı bol ödüllü bu filmin baş rollerinde Hyun Bin ve Tang Wei adeta harikalar yaratıyor. Film Washington’da geçiyor. Çin’li bir göçmen olan Anna, eski erkek arkadaşıyla buluşmasını kıskanan kocasını öldürmekten yedi yıldır hapis yatmaktadır. Annesinin ölümü üzerine cenazesi için hapishaneden 72 saatlik izin alır ve Seattle’a gelir. Burada, bilet parası için kendisinden borç alan Koreli genç bir adamla (Hyun Bin) tanışır. Bu genç adam jigololuk yapmaktadır. Bu kısacık süre içerisinde, ikili arasında ne olursa olsun kopmayacak bir bağ gelişir.

2010 yılında Toronto Uluslararası Film Festivali’nde prömiyeri gerçekleşen film, Busan ve Berlin Uluslararası Film Festival’lerinde de gösterilme fırsatı yakaladı ve birçok ödülü evine götürmeyi başardı.    

Filmin etkileyici trailer’ını buradan izleyebilirsiniz; 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER