Damla'nın finali, Atakan'ın şarkısı

Damla'nın finali, Atakan'ın şarkısı
Ağlama, finaldesin
Survivor’da finale kısa süre kala Kıbrıs’a gitmeyi ilk garantileyen yarışmacı Damla oldu. Gizem Memiç’in elenmesinden sonra Nagihan karşısında önce korkunç bir hezimetler zinciri, sonra da üst üste galibiyetler alan Damla, sembol oyununda da Nagihan’ı yenerek finale hak kazandı. Geçtiğimiz günlerde adada sigara içme görüntülerini izlediğimiz Damla’ya çok bayılmasam da, Nagihan’ın finali garantileyip kalan bir ayı hepimizin burnundan getirmesini de istemezdim açıkçası, o yüzden mutluyum. Daha geçen yarışmada Atakan’a ‘Şimdi bir gerçek var ki finali en çok hak edenler sen ve beniz’ derken o sırada yanlarına gelen Yunus’a ‘Yani finali hak ettik hepimiz çok uğraştık’ diye cümlesinin alternatif bir özetini yaparken bile yoruldum, değil ki final öykülerini dinleyecek gücüm olsun.


Yattara'yı eledi, Semih'i geçti 

Tabii herkes benim gibi düşünmüyor olsa gerek ki, geçtiğimiz hafta gözyaşları içinde girdiği eleme potasında  Semih’i bile geçtiğini gördük. Semih’ten bahsederken bile dedim çünkü yüksek SMS potansiyeli olduğu bilinen bir yarışmacı. Ağır bir duygu sömürüsü olarak gördüğüm konuşması ile Nagihan’ın kazanmasındansa, Semih’in kazanmasını kat be kat tercih edeceğimi yazmama bile gerek yok. Bu arada elenen de Yattara oldu ki mülayim duruşunun altında onun da gayet hırs dolu bir insan olduğuna şahit olduğumuz anlar olmuştu. Kırık Türkçe konuşan meşhurlara aşırı bir sempatiyle yaklaşıyoruz ve onlar sanki kanatsız melekler gibi davranıyoruz, halbuki gayet etten kemikten insanlar ve onların da iyi ve kötü anları olabilir, insanlara manasız misyonlar yüklemesek hepimiz daha mutlu olabiliriz ve hayal kırıklığına da uğramayız böylece.


Geçmiş olsun

Bu sırada ödül oyunu sırasında sakatlanan ve doktor tarafından parkura çıkmaması önerilen Semih’in oynamadığı oyunu Ünlüler kazanınca, Gönüllüler sürekli Semih’in korkaklığından bahsetmeye başladılar, sanki Semih oynasa kazanacakları kesinmiş gibi. Çok güçlü bir takımsınız halbuki, Semih oynamasa da orada yeneceğiniz üç başka yarışmacı daha var, onları yenmeye ne oldu? Özellikle Serkay’ın her zamanki gibi ‘Korkaksın sen, korkak’ diye Semih’e bağırması, kendisi bir ay boyunca dizi sakat olduğu için oynamadığını hatırlayan biz hepimiz için hepten saçma oldu. Üstüne bir de doktor yanlarına gelip açıklama yapınca ‘Metin Abi sana güvenimiz tam’ demeleri şakacılıklarının bir nevi zirve noktasıydı. Neyse ki iletişim ödülünü kazanıp sevdikleri ile görüntülü konuştular ve iki yumurta bir patates yediler, belki moralleri düzelir karınları doyarsa söylediklerini de bir gözden geçirirler.

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER