Six Feet Under, 15 yaşında!

Six Feet Under, 15 yaşında!
Birçok izleyicinin hala televizyonun efsane yapımlarından kabul ettiği Six Feet Under başlayalı tam 15 sene oldu.

Amerika'da HBO'da yayınlanan bu diziyi ülkemizde CNBC-e ekrana getiriyordu. Birçoklarımız da bu yapımlar CNBC-e sayesinde tanıştı. Alan Ball tarafından yaratılan dizi ilk defa 3 Haziran 2001'de izleyici karşısına çıktı. Zamanında HBO'nun en çok izlenen işlerinden olan Six Feet Under'da Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy, Lauren Ambrose, Freddy Rodriguez, Mathew St. Patrick ve Rachel Griffiths gibi oyuncular rol alıyordu.

Sanki size bakıyor gibi değiller mi?

O zamandan beri televizyonun en iyi dizilerinden biri kabul edilen Six Feet Under, 53 ödül ve 145 adaylık kazanarak bu başarısını rakamlarla da ortaya koydu. Bu ödüllerin arasında başta Emmy ve Altın Küre olmak üzere Screen Actors Guild Awards, Directors Guild of America ve hatta aslen bir müzik ödülü olan Grammyler bile yer alıyor.

Bu efsane yapım yayın hayatına "Cenaze levazımcısı ölünce tüm aile bir araya gelir ve cenaze evinin yasını tutmaya başlar" özetiyle başladı. Ardından burayı işletmey devralan Fisher Ailesi ile onların yakınlarının başından geçenleri ekrana taşıdı.

Beş sene boyunca ekrana gelen dizi 21 Ağustos 2005'te Everyone's Waiting isimli bölümüyle izleyicilere veda etti. Ancak sevenlerinin gönlüne ve televizyon tarihinin önemli sayfalarına ismini yazdırmayı başardı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER