Crouching Tiger Hidden Dragon- Sword Of Destiny: Devamsızlıktan kalan devam filmi

Basic Instinct-2, 2009 ‘Sezonun En Kötü Çifti’ dalında bir de Golden Raspberry ödülü kapmış: Çiftten kasıtları da Sharon Hanımın memeleri.. Acımasızlık ‘diz boyu’..
Devam filmleri mevzubahis olduğunda yapımcının kârı ile seyircinin beğenisi arasında sağlam bir doğru orantı olsa da, sorunun cevabı halâ başka yerde. Seyircinin sevdiği, yapımcısına gişede milyonlar kazandırmış bir filmin ikincisini beşincisini yapmakta özgürsünüz elbet, ama seyircinize sezonluk bilet satamazsınız; her film gümüş perdeli o er meydanında tek başınadır..

Atasına dedesine güvenip kurum kurum kurularak seyirci karşısına çıkmış, ve fakat titreyerek dizleri üzerine çöküp kalmış çok serî var sinema mezarlığında: Blair Witch-2, Grease-2, Basic Instinct/Temel İçgüdü-2 mesela.. (ikincisinin gişede çakılmasından ders almayıp üçüncüsünü yapanlar da var: bkz. Temel İçgüdü 3 -o da çakıldı tabii).. Devam filmleri bir nevî ticari bir risk; gözünüz yiyorsa bu riski alırsınız; rezillik de vezirlik de bu işin tabiatında var. Ama, mesele bu da değil..
 
Mesele benim şahsi rahatsızlığım galiba.. Bu rahatsızlığımı da, Crouching Tiger Hidden Dragon: Sword Of Destiny / Kaplan ve Ejderha: Kader Kılıcı filmini izledikten sonra, hatta daha izlerken fark ettim. Bu hissettiğim gerçek bir rahatsızlık mıdır, eğer öyleyse sizde de var mıdır bu rahatsızlık, varsa eğer, birlikte teşhis koyup şöyle şahane bir tedavi yöntemi bulabilir miyiz merakıyla yazıyorum bu yazıyı..

Fark ettiğiniz gibi, pek de emin değilim; beklentimi karşılamayan bir film izlemiş olmanın (tababet dilinde gaza tekabül eden) hayâl kırıklığı da olabilir neticede bütün bu hissettiğim.. Meseleyi böyle tarif ederek kendi yazıma spoiler verdiğimin de farkındayım bu arada..
 
Gelelim filme..

 Yazı devam ediyor..

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER