Paramparça'da kim kimdir?

Paramparça'da kim kimdir?

GÜLSEREN GÜLPINAR

32 yaşında, görüncesi ve kızı ile birlikte yaşayan genç bir kadındır.  23 Şubat doğumlu olduğundan balık burcudur ve burcunun bütün özelliklerini de bünyesinde barındırır. En büyük özelliği de merhamettir. Gülseren, çevresindeki herkese karşı merhamet gösterir. Yeri geldiğinde kendisine acı çektirenlerden bile merhametini saklamayacak bir kadındır.


Küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiştir. Bu yüzden de yine küçük yaşta hayatla başa çıkmasını öğrenmiştir. Lisedeyken büyük aşk yaşadığı  Özkan ile okulu bırakıp evlenmiş ve bu evlilikten bir kızı olmuştur. 10 yıl önce kocası onu bırakıp Almanya’ya gidince kızı ile birlikte görümcesinin evine yerleşmiştir. Kızını büyütürken perdeciden, bulaşıkçıya türlü işlerde çalışmıştır. Yıllar içinde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmiştir. Onurlu ve gururlu bir kadındır. Asla haksızlığa gelemez.

Gülseren aynı zamanda çok özverili bir kadındır. Sürekli kendinden başka herkesi düşünür. Mutlu olsunlar ister. Görümcesinin karakterini bildiği halde yine de onunla yaşamayı bırakmaz. Çok sabırlıdır. Çocuğuna çok düşkün bir annedir, kızı/kızları için yapamayacağı şey yoktur.

Her ne kadar gelir düzeyi düşük bir mahallede ve zor şartlar altında yaşasa da çevresindeki insanlara göre daha modern bir kadındır. Kendisi sürekli geliştirmeye çalışmaktadır.


Yaşadığı zorlu hayat yetmezmiş gibi bir de yıllarca kızı sandığı Hazal’ın aslında hastanede karıştığını öğrendiğinde yaşadığı travma bile onu yıkmamış aksine olaylar karşında daha güçlü durmuştur.  Hem Hazal’ı hem de Cansu’yu birbirinden ayıt etmeden sevmektedir. Zaten Gülseren her zaman karşısındaki insanlara sevgi ile yaklaşan bir kadındır. Cihan’ın oğlu Ozan’a da, en yakın arkadaşı Derya’nın oğluna da aynı sevgiyle yaklaşır. Annelik duyguları çok güçlüdür. Çevresindeki herkesin derdine derman olmaya çalışır ama kendisi gururundan hiçbir yardımı kabul etmez. Bu huyunu çok iyi bildiğinden Cihan, kendisini belli etmeden onun iş bulmasına yardımcı olmuştur ama araya giren Dilara yüzünden işten çıkarılmıştır.


Çocukların hastanede karıştığını öğrendikten sonra öz kızını yetiştiren Cihan ile aralarında bir etkileşim oluşur. Uzun zaman sonra unuttuğu duyguları tekrar hatırlayan ve Cihan’a aşık olan Gülseren, yine çevresindeki insanları özellikle de kızlarını düşünerek bu hislerini içinde yaşamaya karar verir. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER