Killjoys: Quad'ın 3 Silahşörleri!

Killjoys: Quad'ın 3 Silahşörleri!
Bu yaz döneminin popüler konularından birisi uzay olacak gibi duruyor. Özellikle SyFy bu dönem için uzaya dönüş yaparak, Dark Matter’den sonra karşımıza Killjoys ile çıktı.

Killjoys, R.A.C. adına tutuklama ajanlığı yapan John (Aaron Ashmore) ve Dutch (Hannah John-Kamen) ikilisiyle açılışını yaptı. Seviyelerine göre ayrılmış olan ajanlardan John, 3.seviyedeyken Dutch ise 5. Seviye bir ajandır. Killjoylar, ‘’Joy’’ adı verilen para birimi ile ödüllendirilmektedirler. Vatandaşlık haklarından vazgeçerek, sadece müşterilerinin istediği insanı veya eşyayı bulma amacındadırlar. Şimdilik fazla ana karakter göstermeyen ekibimize John’un 8 yıldır görüşmediği ve hakkında ölüm emri çıkmış kardeşi D’Avin (Luke Macfarlane) katılınca aksiyon başlıyor.

Kardeşi ile arasına güven sorunları girmiş John, eline bir amaç uğruna savaşma fırsatı geçen D'Avin ve Rack'ı karşısına almış bir Dutch neler yapacak, bu hikaye nerelere varacak hep beraber izleyerek göreceğiz.

Yapay zekaya sahip makineler, dövüş arenaları, uzay gemileri ve gezegenlerle oldukça geniş bir mekan yelpazesi sunan Killjoys’un ana konusu iç savaşa gitmekte olan bir dünya olarak gözüküyor. Kontrolü elinde tutan Şirket ve şirkete karşı koymaya hazırlanan güçler olarak bir savaş bizi bekliyor. Sınıf farklılığından dolayı çıkacak bu savaşta ise kahramanlarımız önemli rol oynayacak gibi duruyor. Kimlik kontrollerinin sıklaşarak baskıların arttığı, ölüm emirlerinden dönüşün neredeyse imkansız olduğu bu toplumda yaşanacak çok macera bizleri bekliyor.

Dizinin aslında SyFy'in ise eleştirebilir en görünen noktası ise artık klasikleşen grafikler olabilir. SyFy, artık sanki grafikler üzerinde ilk dönemlerindeki kadar yoğunlaşmamış gibi görünüyor. Son çıkardığı dizilere bakarsak, aynı tür basit grafikleri fark edebiliriz. Takdir edersiniz ki, uzay dizisi çekiyorsanız grafiklerin yeri ve kalitesi de oldukça önemlidir.Son olarak ise özellikle dizi müziklerinin kalitesinden bahsetmek istiyorum. Eğer böyle devam ederlerse, güzel bir dizi soundtracki bizi bekliyor demektir. İlk sezon için 10 bölümlük siparişi verilen ve ilk bölümü itibariyle Killjoys, bilimkurgu ve uzay yapımı sevenler için umut verici bir başlangıç yaptı. Uzay çağının 3 silahşörlerinin maceralarına sizde katılın!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER