Divorce: Sarah Jessica Parker geri döndü

Divorce: Sarah Jessica Parker geri döndü
HBO’nun yeni dizisi Divorce geçtiğimiz hafta başladı. Başrolünde Sarah Jessica Parker olan diziyi, kendisine beslediğim iflah olmaz hayranlık yüzünden diziyi uzun zamandır bekliyordum.

İlk bölümde evli ve çocuklu Frances ile onun arkadaşları, eşi ve çocuklarını tanıdık. Bir arkadaşlarının doğum günü davetinde cinnet geçirip kocasına silah doğrultması ve adamın kalp krizi geçirmesi ile evliliğini sorgulamaya başlayan Frances’in boşanmaya karar vermesinin hemen akabinde aslında bir de sevgilisi olduğunu öğrendik. O sevgilinin de boşanma haberini hoşnutsuzlukla karşılaması üzerine olaylar gelişti ve sonunda gerçekten boşanma eşiğine gelen bir kadın ile ilk bölümü kapattık.


Mr.Big'in düğünden kaçtığı günün akşamında da böyle bakıyordu

Sex and the City’nin her bölümünü o kadar çok seyrettim (Divorce başlarken siyah üstüne beyaz HBO logosunu görünce kafamda direk SATC müziği çalmaya başladı hatta) ve Carrie Bradshaw’u o kadar çok sevdim ki Sarah Jessica Parker’ın her mimiğini, sesinin her tonunu ezberledim. Gülüşünü, üzüldüğünde kafasını yana eğişini, uzun ve zekice bir cümle kurduğunu düşündüğünde başını öne atarak konuşmasını, bir şeye isyan ettiğinde kaşlarını yukarı kaldırmasını en iyi arkadaşımın hareketlerinden bile daha iyi öğrendim. Belki biraz da bu yüzden, Divorce’taki 50’li yaşlarını sürdüren iki çocuklu ve mutsuz evliliğini sorgulayan Frances’i hiç de ilk defa görüyor gibi olmadım. Sanki Carrie büyümüş, Mr.Big’le olan evlilikleri yıllara yenilmiş ve o da bir çözüm arıyordu ve eskisinden daha kötü giyiniyordu. Şikâyet ettiğim sanılmasın, arayıp da bulamadığım şey bu aslında. Bir diziyi böyle değerlendirmek doğru değil belki ama daha ilk bölümde olmasına rağmen uzun zamandır izlediğim ve daha da izlemek istediğim bir diziymiş gibi hissetmemin sebebi bu benzerlik oldu.  Heyecanla devamını bekliyor, herkese iyi seyirler diliyorum.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER