Doctor Who: Doktor'un kızının akıbeti ne oldu?

Doctor Who: Doktor'un kızının akıbeti ne oldu?
Doctor Who'nun dördüncü sezonunda yer alan "The Doctor’s Daughter" bölümünde Doktor'un kızıyla tanışma fırsatı yakalamıştık. Ancak bölüm sonunda uzayda kendi başına maceralara atılan bu karakteri bir daha görmedik. Peki ama Jenny'ye ne oldu? Doktor kızının varlığını unuttu mu? Dizinin hayranlarının aklını kurcalayan bu soruları Peter Capaldi ve Steven Moffat yanıtladı.

Önce 2008 yılında yayımlanan "The Doctor’s Daughter" bölümünü ve Jenny'nin kim olduğunu hatırlayalım. Bu bölümde Doktor, yanında Martha ve Donna ile birlikte geleceğe yolculuk yapıyordu. Bu zamana ayak basar basmaz da genlerinden bir örnek alınıyordu. Gelişmiş teknolojinin yardımıyla Jenny, tamamıyla yetişkin halde dünyaya geliyordu. Bu karakteri de şimdilerde David Tennant ile evli olan Georgia Moffett canlandırmıştı. Böylece Doktor uzun zaman sonra yeniden baba olmuştu. Bölüm sonunda DoktorJenny'nin ölümüyle yıkılıp, onu arkada bırakıyordu. Ancak babasından aldığı genler sayesinde hayatta kalan Jenny'nin ölmediği ortaya çıkıyordu. Doktor'a özenen genç kadın kendi başına uzay maceralarına atılmaya karar veriyordu. Dördüncü sezonda yaşanan bu olaylar dizide bir daha gündeme gelmedi. Ancak Doktor'un bir yerlerde hayatta olan bir kızı olması fikri hayranlar tarafından unutulmadı. Doctor Who Festivali’ne katılan Peter Capaldi ve Steven Moffat'ta Jenny karakterinin akıbeti soruldu.

Peter Capaldi bu soruya "Doktor kimseyi unutmuyor. Ancak çok fazla insan, farklı zamanlar ve mekanlar var. Onun da her an herkese ayıracak kadar zamanı yok. Ama hayır, Jenny'yi unutmadı." sözleriyle cevap verdi.

Steven Moffat da o zamanlar Doctor Who'nun baş yazarı olan Russell T. Davies ile aralarında yaşanan diyalogu aktardı. Moffat, "Russell'ın bu soruya cevabını biliyorum. Görünüşe bakılırsa onu hayatta tutan bendim. Bu fikri ilk duyduğumda 'Bölüm sonunda onu öldürme. Bu çok Star Trek tarzı olur' demiştim. O da Jenny'yi öldürmedi. Daha sonra Russell'a 'Böyle yapacağını bilmiyordum' yazdım. O da 'Bunun bir önemi yok Steven çünkü o direkt olarak Ay'a gitti!' dedi." sözlerini sarf etti.

Görünen o ki karakteri yaratan Russell T. Davies'e göre Jenny, Ay'a bir yolculuk yaptı ve burada öldü. Onu dizide görmememizin nedeni de tam olarak bu. Yine de Doctor Who hayranlarının büyük bir kısmı onun hayatta olduğuna, uzay maceralarıan devam ettiğine ve bir gün yollarının Doktor'la kesişeceğine inanmak istiyor.

Kaynak: Radio Times


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER