Kalbim Ege'de Kaldı oyuncuları basın toplantısı gerçekleştirdi!

Kalbim Ege'de Kaldı oyuncuları basın toplantısı gerçekleştirdi!
Kanal D’nin, yapımını Limon Film’in üstlendiği, yönetmenliğini Ömer Uğur ve Eray Koçak’ın gerçekleştirdiği, senaryosunu Gül Abus Semerci’nin kaleme aldığı, oyuncu kadrosunda Alper Saldıran, Oya Unustası, Eren Hacısalihoğlu, Celile Toyon, Şerif Erol, Aslı Omağ, Emine Kürük, Serhat Özcan, Süha Çağrıcı, Nehir Akkoç, Lemi Filozof, Neşem Akan ,Yeliz Akkaya ,Selin İleri, Özge Sarıtaş, Leyla Göksün, Onur Özaydın, Ceylin Yüksek, Yağız Yeşiltepe, Atilla Karagöz, Deniz Yağcı, Yiğit Pembe, Yiğit Gültekin’in yer aldığı yeni dizisi “Kalbim Ege’de Kaldı” nın basın toplantısı önceki gün Çeşme Ildır köyünde gerçekleştirildi.

Dizinin renkli setinden gerçekleşen basın toplantısında projenin hikayesi “Kalbim Ege’de Kaldı’ nın oyuncuları ve yönetmeni tarafından anlatıldı.“Dizimiz çok güzel bir hikayeden oluşuyor. Yaklaşık 15 - 20 gündür birlikte çalışıyoruz. Bu kısa sürede daha şimdiden çok güzel anılarımız oldu.” diyen Yönetmen Eray Koçak, basın toplantısı sırasında  “Neden Ege’de çekildi?” sorusuna da şöyle yanıt verdi. “Sıcak bir yer. Bence Ege kadın ve erkek ilişkilerinin daha sıcak yaşanabileceği ve bizim için daha sıcak bir atmosfer oldu. Ben de Ege’liyim  ve belki de o yüzden Ege’yi çok seviyorum. Ama bence herkesin içinde bir Ege’lilik vardır. İnsan ilişkileri çok daha sıcak.” dedi.Kalbim Ege’de Kaldı’nın oyuncuları diziyi ve canlandırdıkları karakterleri kendi ağızlarından şöyle anlattılar;

Alper Saldıran: ”Mustafa’yı oynuyorum. Biraz vurdum duymaz, maceracı ve serseri ruhlu bir karakter. Günü kurtarayım, hayatı nasıl daha iyi yaşayabilirim diyen biri Mustafa. Zeliş’le tanışması ve sonrasında gelişen olaylar Mustafa’yı değişik bir hayata sürükleyecek. İzleyerek hep birlikte göreceğiz.

Oya Unustası: “Ben Zeliş karakterini canlandırıyorum. Zeliş herkesin hayatında olan bir karakter. Aikido yapan bir kız. Biraz erkeksi bir tip. Mustafa’yla yolları bir şekilde miras sebebiyle kesişecek. Sonrasında Mustafa ile aralarındaki çatışmayı ve nefretten doğan aşkı izleyeceğiz.

Celile Toyon:
Iraz nene ailenin büyüğü ve her kadın gibi barış, sevgi yanlısı. Biz dünyanın yarısı kadınlar savaşa karşı çıktığımız için bu işin devamında galiba, sayın yönetmenimin hakkını yemeyeyim ama gerçekten barışçıl bir proje yaptılar. Savaşın bitmesi için, sevginin var olmasına inanan bir kadın. Bana öyle geliyor ki ben bu rolü bundan yana olan bütün kadınlara adıyorum.

Eren Hacısalihoğlu: Karakterimin adı Yaman.  Ticaret adamı, dürüst mert işinde başarılı pozitif güler yüzlü bir adam. Zeliş’in kendine aşık olduğundan bi haber çünkü tamamen iş ilişkisi kurmuş. Bu projede yer aldığım için mutluyum çok keyifli, farklı bir karakter oynuyorum.

Şerif Eroğlu:
Osman Gıpgıp karakteriyim. Hatice karakterinin kocası, Zeliş’in babası. Osman Gıpgıp kızına düşkün, saf, temiz bir adam. Bacanağından kazık yemiş ve bunun acısını içinde yaşıyor. Hem intikamını almaya çalışıyor hem de kızını korumaya çalışıyor.

Aslı Omağ: Hatice Gıpgıp karakterini canlandırıyorum. Zeliş’in annesiyim. Kızımın hasretliğini çekiyorum ve ahiretliğim dediğim Şebnem hanımla bir kardeşliğim var. Yetimhaneden alınmış durumdayız ve Celile hanımın evlatlarıyız. Biz iki kadın olarak eşlerimizin barışması ve çocuklarımız için elimizden geleni yapacağız. Entrikalarla dolu bir karakter ve diziyiz.

Şebnem Doğruer: Emine Kürük karakteriyim.  Hatice’yle birlikte yetimhanede büyüdük ve Iraz ana bizi evlatlık edindi. Bizi sevgiyle büyüttü. Eşlerimiz düşman olsa da, biz güzellikten yanayız ve birlikte barış için çaba sarf edeceğiz.

Serhat Özcan: Emine hanımın kocasıyım. Ali Kürük. Ben biraz torpille geldim buraya. Ömer Uğur benim amcam olur, onun aracılığıyla geldim. Benim yanar döner karakterim olacak. Ama sevimliyim ve günümüzde çok çok olan. Zaman zaman insanların canını yakıyor ama kendi de üzülüyor.

Yeliz Akkaya: Körük ailesinin büyük kızı olan biriyim. İstanbul’da yaşamış büyümüş, sonrasından köyde bu hayatı devam ettirdiğime inanıyorum. Lemi’nin canlandırdığı karakterle bir flört yaşadım. Ona karşı hala hislerim var ve Alper’in canlandırdığı karakterin de ablasıyım.

Lemi Filazof: Cabbar karakterini canlandırıyorum. Zeliş’in abisi ve Halime’nin eşiyim.Tabi bu arada gizli aşkı Fatma Naz’ı unutamıyorum. Köyün rezil rüsva, tüm üç kağıt işlerini yapan biriyim. Ama aşk ilişkisi karmaşık ve gayri resmi.

Neşem Akhan:  Gıpgıpların gelini Halime’yim. Her gelin gibi azıcık ezilen ama sevilen biriyim. Fatma Naz’la flörtleri çıktığı zaman eşim Cabbar’ın, haliyle susacağım.”

Onur Özaydın: “Dizideki kimseyle kan bağım yok. Mustafa’nın en yakın arkadaşıyım. Erdinç adım. Zeliş’in de en yakın arkadaşı olan Filiz’e gönlümü kaptırdım.”

“Kalbim Ege’de Kaldı” Haziran’da Kanal D’de başlıyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER