Netflix'in üye sayısı 260 milyonu geçti!

Netflix'in üye sayısı 260 milyonu geçti!
Netflix için işler yolunda girmeye devam ediyor.

2023'ün son çeyrek raporunu açıklayan şirket, abone sayısının 13.1 milyon arttığını ve 260.28 milyona ulaştığını duyurdu. Wall Street'in aynı dönemdeki beklentisi ise 8.8 milyonluk abone artışıydı.

Dördüncü çeyrek raporundan birkaç saat önce Netflix, Amerikalı profesyonel güreş eğlence şirketi WWE'yle 10 yıllık bir anlaşma imzaladıklarını da duyurdu. “Monday Night Raw” böylece yıllık 50 milyon $ değerindeki anlaşma kapsamında canlı olarak çeşitli ülkelerde yayınlanacak. Halihazırda ABD'de USA Network'ün yayınladığı güreş maçları 2025'te platforma gelecek.

Ayrıca bugün açıklanan Oscar adaylıklarında Netflix, 18 adaylık alarak bir kez daha en fazla adaylık alan stüdyo oldu. Öte yandan geçtiğimiz gün film bölümünün başkanı Scott Stuber'in kendi medya şirketini kurmak üzere Netflix'ten ayrılacağı haberi geldi.

TV tarafında dördüncü çeyrek boyunca 99 orijinal sezon yayınlandığı, bunun da geçen sene aynı dönemdeki 145'e göre düştüğü öğrenildi. Ancak bunda ABD'yi etkileyen senarist ve oyuncu grevlerinin payı da bulunuyor. Netflix'in açıklamasına göre aşağıdaki yapımlar 2024 içinde izleyiciyle buluşacak:

* Eski Dizi: The Diplomat S2, Bridgerton S3,  Squid Game S2, Empress S2; 


* Film: Rebel Moon devam filmi, Back in Action, Carry On, Spellbound, Beverly Hills Cop: Axel F, Six Triple Eight;

* Senaryosuz İçerik: Tour de France: Unchained S2, Love is Blind S6, F1: Drive to Survive S6, Full Swing S2


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER