HBO Max'in Türkçe içerik alımından sorumlu ismi Mia Edde şirketten ayrıldı

HBO Max'in Türkçe içerik alımından sorumlu ismi Mia Edde şirketten ayrıldı
Warner Bros. Discovery'de değişim rüzgarları sürüyor.

HBO Max ile Discovery+ı birleştirmek üzere çalışmalara devam eden şirket, Haziran ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesindeki yeni ekibini duyurmuştu. Discovery'de CEE (Orta ve Doğu Avrupa), Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu olarak görev alan Jamie Cooke, Orta ve Doğu Avrupa, Baltikler, Orta Doğu, Akdeniz ve Türkiye'den sorumlu genel müdür oldu. Geçtiğimiz hafta ise Cooke, sorumlu olduğu bölgede, EMEA genelindeki Pay TV kanallarında (ücretli kanallar) ve WBD Yaratıcı Ajans’ta çalışmaları yönetecek liderlik ekibini açıkladı.

Öte yandan Deadline ise Warner Bros. Discovery'nin özellikle Avrupa'da aralarında önemli bazı üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 29 kişiyle yollarını ayırdığını duyurdu. Haberde yer alan bilgiye göre Ağustos 2021'de HBO Max'e katılan, Türkçe içerik alımından sorumlu Mia Edde de görevinden ayrıldı. Bahsi geçen 29 kişinin hepsinin WBD'den ayrılığı ise 15 aylık bir sürece yayılacak.

Dijitaldeki önceliklerini belirlemeye devam eden şirket, Temmuz ayında Nordik bölge (Danimarka, İsveç, Norveç, Finlandiya), Orta Avrupa, Hollanda ve Türkiye'de artık orijinal yapım proje üretmeyeceğini açıkladı. Batgirl başta olmak üzere kimi projelerini vergi indirimi dahil çeşitli sebeplerle yayına çıkartmaktan vazgeçen, bazı projeleri yapım aşamasında iptal eden WBD, birçok projeyi de ya başka yerlere lisanslamak amacıyla ya da daha fazla telif ödememek üzere HBO Max'in kütüphanesinden çıkardı. Ayrıca iki hafta kadar önce HBO Max çalışanlarından 70 kişiyle yolların ayrıldığı haberi de geldi.

HBO Max ile Discovery+'ın bir araya geleceği yeni dijital platform gelecek yaz yayında olacak. Detaylar ise daha sonra duyurulacak.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER