HBO Max ve Discovery+'ın birleşeceği resmen açıklandı!

HBO Max ve Discovery+'ın birleşeceği resmen açıklandı!
Warner Media ile Discovery birleşmesinin ardından kurulan Warner Bros. Discovery, bünyesindeki iki dijital platformu birleştiriyor.

İlk kez Mart ayında HBO Max ile Discovery+'ın birleşeceği haberi gelmişti. 2. çeyrek raporunu açıklayan şirket de haberi resmi olarak duyurdu. Ancak şu an için platformun isminin ve fiyatlandırmasının nasıl olacağı, kimlerin yönetimde olacağı belirtilmedi. Platformda reklamlı ve reklamsız üyelik seçenekleri yer alacak. Yaklaşık 1 sene sonra, Yaz 2023'te ilk olarak ABD'de hizmete başlayacak. Sonbaharda Latin Amerika'ya ve 2024 içinde Avrupa, Asya-Pasifik ve yeni pazarlara gelecek.


2. çeyrek raporuna göre HBO, HBO Max ve Discovery+'ın toplam üye sayısı sayısı 1.7 milyon artışla 92.1 milyona çıktı. Üyelerin 53 milyonu ABD'den gelmekte, ancak geçtiğimiz çeyrekten bu yana yaklaşık 300,000 kayıp oldu. Geçtiğimiz yılın bu döneminde 75.8 milyon olan üye sayısında ise %22 artış gerçekleşti.

Warner Bros. Discovery, açıklamasında AT&T döneminde yapılan üçüncü parti dağıtım anlaşmalarıyla gelen HBO Max üyelerini toplam üye sayısına dahil etmediklerini belirtti. Zira platformun önceki sahibi telekomünikasyon şirketi AT&T, üyelik planlarında HBO Max bulunan kablosuz müşterilerini de platformu kullanmasalar dahi üye olarak değerlendiriyordu. Bu hesapla toplam üye sayısı 100.8 milyona çıkmış olacaktı. WBD'nin 2025 hedefi ise 130 milyon üye olarak açıklandı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER