HBO Max ve Discovery+ birleşecek

HBO Max ve Discovery+ birleşecek
Discovery'nin gelecek planları şekillenmeye devam ediyor.

Şirket, geçtiğimiz yıl AT&T bünyesindeki medya varlıklarını 43 milyar dolara satın aldı ve böylece dijital platformlardan HBO Max'in de sahibi oldu. İki şirket arasındaki anlaşmanın Nisan ayında resmileşmesi, yola "Warner Bros. Discovery" adıyla devam etmesi bekleniyor.

Öte yandan Discovery'nin anlaşması şirketin bünyesindeki diğer dijital platform Discovery+ ile HBO Max'in birleşebileceği söylentilerini doğurdu. Discovery CFO'su Gunnar Wiedenfels ise katıldığı konferansta bu haberleri ilk kez doğrulayarak iki platformun birleşeceğini açıkladı. Ancak önceliğin ilk olarak ortak şirketin sorunsuz şekilde yola devam etmesine olacağını, dolayısıyla iki dijital platformun birleşmesinin vakit alacağını da belirtti.

Discovery+ hali hazırda ABD'de 4.99 $ (reklamlı) ve 6.99 $ (reklamsız) seçenekleriyle hizmet veriyor. 2021 sonu itibarıyla dünya genelinde 22 milyon üyesi bulunuyor. HBO Max ise 9.99 $ (reklamsız) ve 14.99 $ (reklamlı) seçenekleriyle hizmet veriyor; HBO ile birlikte toplamda 2021 sonu itibarıyla 73.8 milyon üyesi bulunuyor. Gunnar, açıklamasında ortak platformun ücreti hakkında bilgi vermedi, ancak hem reklamlı hem de reklamsız seçeneklerin sunulacağını duyurdu.

Ocak 2021'de BluTV ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıklayan Discovery'nin discovery+ içerikleri 5 Mayıs'ta BluTV'de kendisine yer buldu. Ayrıca HBO Max'in 2022 içinde Türkiye'de hizmete başlayacağı açıklandı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER