Discovery ve AT&T'nin bünyesindeki medya varlıkları birleşiyor

Discovery ve AT&T'nin bünyesindeki medya varlıkları birleşiyor
Discovery ve AT&T'nin bünyesindeki medya varlıkları birleşiyor. Bir süredir konuşulan birleşme bugün yapılan açıklamayla resmileşti. Açıklamada amacın global alanda lider ve dijital yayıncılıkta güçlü bir rakip olmak olduğundan da bahsedildi.

2018'de Time Warner şirketini satın alarak bünyesine Warner Media'yı da katan AT&T şirketi HBO, Cinemax, Warner Bros., DC Comics, TNT, TBS gibi markalara sahip oldu; Mayıs 2020'de dijital platform HBO Max'i hizmete sundu. Discovery ise bünyesindeki Discovery+ platformunun yanı sıra CNN, HGTV, TLC, OWN, Food Network, Animal Planet, ID, Eurosport ve Discovery Channel gibi markalara sahip.Yapılan duyuruda yapılan iş birliğinin orijinal içeriğe ve dijitale olan yatırımı artıracağına da dikkat çekildi. Anlaşma 2022 içinde hissedarların ve düzenleyici kurumların onaylarının alınmasıyla tamamlanacak. Kurulacak ortak şirketi Discovery CEO'su David Zaslav yönetecek. WarnerMedia CEO'su Jason Kilar'ın görevi ise şu an için belli değil. Ancak Deadline'ın haberine göre bir süre daha CEO'luk görevine devam etmesi beklenen Kilar anlaşma tamamlanana kadar şirketten ayrılacak ve şimdiden bir avukat ekibiyle anlaştı.

The Hollywood Reporter'ın haberine ortak şirketin 2023'deki gelirinin 52 milyar dolar olması bekleniyor. Medya varlıkları için ortaklık anlaşması yapan AT&T'nin yakın gelecekte 5G'ye ve fiber genişbanta odaklanması bekleniyor.

Ocak 2021'de BluTV ile stratejik bir ortaklık kurduğunu açıklayan Discovery'ye bağlı discovery+ platformunun içerikleri 5 Mayıs'ta BluTV'de kendisine yer buldu.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER