Warner Bros. Discovery’de yeni yönetici kadrosu

Warner Bros. Discovery’de yeni yönetici kadrosu
Jamie Cooke
Discovery ile Warner Bros.'un birleşmesiyle kurulan Warner Bros. Discovery'de şirket içi yapılanma çalışmaları hızla devam ediyor. Şirket, bugün yaptığı açıklamayla EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesindeki yeni ekibini duyurdu.

Yeni yapılanmaya göre daha önce WarnerMedia’da EMEA ve Asya (Çin hariç) bölgelerinden sorumlu başkanlık görevini yürüten Priya Dogra, çalışmalarını artık sadece EMEA (Polonya hariç) odaklı yürütecek. Londra merkezli çalışacak Dogra, Warner Bros. Discovery’de iki şirketin bölgedeki birleşmesinden ve operasyonlarından sorumlu olacak. 

HBO Max International Genel Müdürü görevini hali hazırda devam ettiren Johannes Larcher'in şirketten ayrılacağı geçen ay açıklanmıştı. Görevini devralan JB Perrette ise Warner Bros. Discovery Global Streaming ve Interaktif Eğlence birimine CEO pozisyonunda atandı. Leah Hooper da Warner Bros. Discovery için Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'dan sorumlu bölgesel streaming şefi olarak Perrette'nin altında çalışacak.

HBO Max Avrupa Genel Müdürü Christina Sulebakk bundan böyle sadece Nordik bölgeden sorumlu olacak. Ocak 2022'de HBO Max'in Türkiye'deki açılış sürecinden Barış Zavaroğlu'nun sorumlu olacağı duyurulduğunda Zavaroğlu'nun Sulebakk'a bağlı olarak çalışacağı açıklanmıştı. Böylece Sulebakk’ın yerini EMEA Streaming Bölge Müdürü Lea Hooper aldı. 

Discovery'de CEE (Orta ve Doğu Avrupa), Orta Doğu ve Afrika bölgelerinden sorumlu olarak görev alan Jamie Cooke ise bundan böyle Orta ve Doğu Avrupa, Baltikler, Orta Doğu, Akdeniz ve Türkiye'den sorumlu genel müdür oldu. Discovery Inc.'in, BluTV’nin %35 hissedarı olmasını içeren stratejik ortaklık anlaşmasıyla birlikte, Jamie Cooke BluTV Yönetim Kurulu’na da dahil olmuştu. Cooke, aynı zamanda EMEA genelinde Discovery’nin Pay TV kanallarından sorumlu.

Avrupa, Orta Doğu, Afrika bölgeleri için Max Originals projelerinin planlaması ve program ekibinin liderliğinden sorumlu Antony Root pozisyonunu koruyan isimler arasında yer alıyor. Root, aynı zamanda Almanya, İspanya ve Fransa'daki eğlence kanalları için üretilecek orijinal içeriklerden de sorumlu olacak. 

WarnerMedia Türkçe İçerikler Direktörü ve HBO Max’in Türkiye’deki orijinal içerik sorumlusu Mia Edde de hali hazırda görevine devam etmekte. HBO Max'in Türkiye’deki orijinal içeriklerinin geliştirilmesi ve üretim sürecinin yönetiminden sorumlu olduğu Şubat ayında duyurulan Nermin Eroğlu ise Edde'ye bağlı olarak görev alıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER