Warner Media, Türkçe içerik alımı için Mia Edde'yi görevlendirdi

Warner Media, Türkçe içerik alımı için Mia Edde'yi görevlendirdi
WarnerMedia, bugün yaptığı açıklamayla Türkçe içerik alımı için Mia Edde'yi yönetici müdür olarak atadığını duyurdu. Edde, 1 Ağustos itibarıyla şirketteki görevine başlayacak.

Dubai merkezli çalışacak olan Mia Edde; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) ve Latin Amerika için Türkçe içerik alımından sorumlu olacak. Alınan içerikler şirketin bünyesindeki dijital platform HBO Max'te yayınlanacak. Edde, bu amaçla EMEA bölgesinin içerik alımı ve anlaşmalarından sorumlu Ragnhild Thorbech'le Latin Amerika'nın içerik alımı ve anlaşmalarından sorumlu Andres Mendoza'yla birlikte çalışacak. Ayrıca EMEA bölgesinin program sorumlusu Hannes Heyelmann'a ve Latin Amerika bölgesinin içerik sorumlusu Tomas Yankelevich'e bağlı olarak görev alacak.

WarnerMedia EMEA & Asya (Çin hariç) başkanı Priya Dogra, yaptığı açıklamada "HBO Max global alandaki genişlemeye devam ederken bizler de yıl sonuna doğru gerçekleşecek Avrupa'daki açılımlarımız için hazırlanıyoruz. Mia'nın yüksek kalitedeki Türkçe içerikleri ortaya çıkarıp alım yapmasına yönelik geçmiş performansı HBO Max için oluşturmaya hazırlandığımız yerel içerik seçkisini destekleyecek," sözlerine yer verdi.

Edde ise duyurunun ardından "HBO Max uluslararası alanda genişlemeye devam ederken WarnerMedia'ya katılmış olmak heyecan verici. Türkçe içerikler uluslararası izleyicinin arasında oldukça popüler ve en iyilerini HBO Max'e getirmek için sabırsızlanıyorum," dedi.

Mia Edde, 2005'ten beri MBC Dubai bünyesinde içerik alımı ve prodüksiyon da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda görev aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER