Kevin Spacey, House of Cards'ın yapımcısının açtığı davayı kaybetti

Kevin Spacey, House of Cards'ın yapımcısının açtığı davayı kaybetti
Kevin Spacey, House of Cards'ın yapımcısının açtığı davayı kaybetti.

Spacey, Ekim 2017'de oyuncu Anthony Rapp tarafından henüz 14 yaşındayken taciz etmekle suçlanmıştı. Başka iddiaların da peşi sıra gelmesiyle birlikte oyuncu, rol aldığı House of Cards dizisinden Kasım ayında kovuldu. Final sezonu için ekrana dönen dizi yola Robin Wright'la devam ederek veda etti.

Yapım şirketi MRC (Media Rights Capital) ise Spacey'e kontratını ihlal ettiği gerekçesiyle 2019'da dava açtı. Hatta kontratını ihlal etmediğini iddia eden Spacey de şirketin kendisine borçlu olduğunu belirterek karşı davayla cevap verdi. The Wall Street Journal'nin haberine göre MRC'nin açtığı dava karara bağlandı ve Spacey kaybetti. MRC, 29.5 milyon $ tazminatla birlikte avukat ücretleri ve diğer giderler için 1.4 milyon $ kazandı. Kararın esasında Ekim 2020'de verildiği ve itiraz eden Spacey'in itirazının reddedildiği de öğrenildi.

Şirket yaptığı açıklamada "Çalışanlarımızın, setlerin ve iş ortamımızın güvenliği MRC için büyük önem arz etmektedir ve bu yüzden de mesuliyeti kabul ettirmek için yola çıktık," dedi.

Suçlamalar başladığından beri medyadan uzak kalmayı tercih eden Kevin Spacey, her yeni yıl yaklaştığında (2018-2019-2020) Frank Underwood tonlamasıyla çektiği videolarla ortaya çıkmaya ise devam ediyor. Ayrıca 2017'den beri oyunculuktan uzak kalsa da Mayıs ayında İtalya yapımı The Man Who Drew God (L'uomo Che Disegno Dio) filminin kadrosuna girdiği öğrenildi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER