Kevin Spacey'in hakkındaki taciz iddiaları sonrası ilk ekran projesi belli oldu

Kevin Spacey'in hakkındaki taciz iddiaları sonrası ilk ekran projesi belli oldu
Kevin Spacey'in hakkındaki taciz iddiaları sonrası ilk ekran projesi belli oldu.

ABC News'ün haberine göre Spacey, İtalya yapımı The Man Who Drew God (L'uomo Che Disegno Dio) filminin kadrosuna girdi. Franco Nero tarafından yönetilecek filmin çekimleri İtalya'da yapılacak. Nero'nun eşi Vanessa Redgrave, Robert Davi, Stefania Rocca, Massimo Ranieri, Vittorio Boscolo, Alessia Alciati de rol alacak. Film, gözleri görmeyen ve sadece insanların seslerini dinleyerek harika portreler hazırlayan bir sanatçının yükselişini ve düşüşünü anlatacak.

Franco Nero, yaptığı açıklamada kadro haberini doğrulayarak "Kevin filme katılmaya karar verdiği için çok mutluyum. Onu harika bir oyuncu olarak görüyorum ve filme başlamak için sabırsızlanıyorum," dedi.

Ne olmuştu?

Ekim 2017'de ünlü yapımcı Harvey Weinstein'la ilgili çıkan sayısız taciz ve tecavüz haberlerinin ardından ay bitmeden benzer iddialar Kevin Spacey'le ilgili de duyuldu. Star Trek: Discovery dizisiyle bilinen oyuncu Anthony Rapp, Buzzfeed News'e verdiği röportajda 1986'da, henüz 14 yaşındayken o sıralarda 26 yaşında olan Spacey'in kendisini taciz ettiğini açıkladı.

Spacey'le ilgili iddialar takip eden birkaç ay içinde daha da artarak 20'yi geçti. House of Cards dizisinden kovuldu, karakteri hikayeden çıkarıldı. Bazı isimler kendisiyle ilgili sadece açıklamayla yetinirken kimisi için savcılık tarafından dava açılmadı. Bu suçlamalardan birisi zaman aşımına takılınca düştü, diğerinde ise şikayette bulunan kişi vefat edince dosya kapandı.

2016'da Massachusetts'te yaşanan bir olaya dair 2018'de açılan davada Spacey'le ilgili suçlamalar düşürüldü. Taciz iddiasında bulunan kişi daha sonra kamu davasından da vazgeçti. New York'ta hala devam eden bir davada ise Mayıs başında mahkeme anonim bir şekilde suçlamada bulunan kişinin kimliğini açıklamasına karar verdi.
 
Kevin Spacey ekranda son olarak 2018'de vizyona gelen Billionaire Boys Club filminde göründü. ABD'de 11 sinemada vizyona girebilen film açılışta sadece 618 $ kazandırdı. Haberler çıktığından beri medyadan uzak kalmayı tercih eden Spacey, zaman zaman House of Cards dizisindeki karakteri Francis Underwood'a büründüğü bazı videolarla gündeme geliyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER