Kevin Spacey, House of Cards'tan kovuldu

Kevin Spacey, House of Cards'tan kovuldu

Ve beklenen nihayet oldu.

Online yayın platformu Netflix, Kevin Spacey'in gün geçtikçe büyüyen taciz skandalının ardından oyuncuyu kovduğunu ve House of Cards'la ilişiğinin kalmadığını açıkladı. 

Dizinin altıncı sezonunun Baltimore'da devam eden prodüksiyonu skandalın ardından süresiz durdurulmuştu. Sezonun çekimleri devam ettiği takdirde Spacey ve karakteri Francis Underwood dizide olmayacak. Netflix, bununla bununla birlikte oyuncunun yapımcılığını ve başrolünü üstlendiği Gore filmini yayınlamaktan vazgeçtiğini de duyurdu. Platformun ardından yapımcı şirket MRC de bir açıklama yayınladı. Onun açıklamasında ise aktör için 'uzaklaştırıldı' ibaresi kullanıldı. Ancak bunun oyuncunun yasal mevzuta uygun şekilde gönderilmesi için kullanıldığı görüşü öne çıkıyor.

House of Cards'ın altıncı sezonuyla devam edip etmeyeceği ise yakında belli olacak. Dizi devam ettiği takdirde Şükran Günü sonrası çekimlerine başlanması bekleniyor. Kovulma haberinden bir gün önce House of Cards'ta çalışmış sekiz kişi daha aktörü cinsel tacizle ve uygunsuz davranışlarda bulunmakla suçlamıştı.

Aktör, skandal üzerine menajeri tarafından terk edildi ve International Academy of Television Arts & Sciences kendisine onur ödülü vermekten vazgeçti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER