İki Film Birden Kuşağı: ‘Başkanın Adamları’ | ‘Küre’

İki Film Birden Kuşağı: ‘Başkanın Adamları’ | ‘Küre’
CNBC-e 'İki Film Birden Kuşağı'nda bu hafta;

‘Başkanın Adamları’- (Wag The Dog)

Barry Levinson’un yönettiği “Wag The Dog” Amerika’da başkanlık seçimlerinden önce Başkan’ın bulaştığı skandalı ekrana taşıyor.

Kurmacanın gerçeğe rehberlik ettiği ender durumlardan birine sahne olan Wag the Dog, bu özelliğiyle sinemanın unutulmazlarından birine dönüştü. Usta aktörlerin başrolde oynadığı filmler çekmesiyle tanınan yönetmen Barry Levinson’ın filmi, Amerika’da başkanlık seçimlerinden hemen önce Başkan’ın bulaştığı bir seks skandalını örtbas etmek için sahte bir savaş çıkarılmasını konu alıyor. Amerika’da gösterime girdiğinde fazlasıyla naif bulunan film, Lewinsky skandalının patlaması ve sonrasında yaratılan savaş atmosferi sayesinde, bir anda unutulmazlar arasına yerleşti.

Yayın tarihi: 17 Ocak Cumartesi saat: 22:00‘Küre’- (Sphere)

Barry Levinson ve Dustin Hoffman’ın işbirliğindeki “Sphere”, okyanusun derinindeki gizemli bir uzay aracının sırrını ekrana getiriyor.

Sphere, okyanusun metrelerce derininde uzaylılara ait olduğu düşünülen bir uzay gemisi keşfeden ordunun, konuyu araştırması için bir grup bilim adamını görevlendirmesiyle başlıyor. 300 yıldır orada durduğu tahmin edilen gemiyi incelemeye başlayan bir psikolog, bir fizikçi, bir matematikçi ve bir biyolog, gemiyle “baş başa” kalınca aslında aşağıda yalnız olmadıklarını anlarlar. Daha da kötüsü, karşı karşıya kaldıkları şey her neyse, onları en derin korkularıyla yüzleştirir.

Yayın tarihi: 17 Ocak Cumartesi saat: 24:00


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER