Olimpiyat heyecanı Kore dizileri reyting listesine nasıl yansıdı?

Olimpiyat heyecanı Kore dizileri reyting listesine nasıl yansıdı?

Güney Kore okçuluk takımı, Rio de Janeiro, 2016

Olimpiyat heyecanı tüm dünyayı sarmışken Kore televizyonlarının bundan etkilenmemesini beklemek biraz acayip olurdu doğrusu. Bu yıl Rio Janeiro’da düzenlenen Olimpiyatlar’a katılan güçlü ülkelerinden olan Güney Kore, ülkemizin aksine, dizilere ve bilumum başka programlara ara vermiş ve müsabakaları yayınlamak için yeni bir çizelge oluşturmuş. Spora verdikleri önemden dolayı takdir ettik kendilerini. Ancak, bu duruma göre birçok dizinin sadece tek bölümü yayınlandı. İşte Olimpiyatlar’ın gölgesi altında dizilerin geçen haftaki reyting savaşları:

İki bölümü de yayınlanan Five Children %28.6 ve %32.1’lik reyting oranları yakaladı. Five Children dizisinin hiçbir değişiklikten etkilenmemesi, listenin tepesindeki yerinin ne kadar sağlam olduğunu gösteriyor.

Doctors, %18.5 ve %19.6'lık reytinglerle birlikte çok az bir farkla The Flower in Prison’ın üzerinde yer almayı başardı. Olimpiyatlar nedeniyle sadece bir bölümü yayınlanan The Flower in Prison, %19.0 izleyici oranı elde etti.

Happy Home da tek bölümle birlikte %14.5 reyting alarak en azından listedeki yerini korumayı başardı. W – Two Worlds dizisi ise, %13.5 ve %12.2’lik rakamlarla bu listede ben de varım demeyi sürdürüyor.

Reyting listesinin sonuna gelirken, Olimpiyatlara katılan tüm sporculara başarılar dilemeyi unutmuyor, sizleri Güney Kore için güzel bir haberle baş başa bırakıyoruz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER