K-Drama Doctors ve Beautiful Mind: “Yaşamak, bir başkası olmaktır”

K-Drama Doctors ve Beautiful Mind: “Yaşamak, bir başkası olmaktır”

Tüm bekleyenlerine müjdemiz olsun; yazın en çok merak edilen dizilerinden Doctors ve Beautiful Mind sonunda başladı. Güçlü dönüşüm hikayelerini odak alan iki dizi de, hayata dair bir hayli ilham verici, aynı zamanda nefes kesici öyküler barındırıyor. İsterseniz hep birlikte temalara ve karakterlere bir göz atalım.  

“Çocukluğun soğuk geceleri”

Daha önceki yazılarımızda, Doctors dizisi ve Park Shin-hye’nin canlandırdığı karakterlerle ilgili genel bilgiler sunmuştuk sizlere. Şimdi her ikisine de biraz daha derinden bakalım.

Doctors dizisi, hiç de fena sayılmayacak izlenme oranları yakalayan ilk bölümüne, hastanede geçen ilginç bir sahneyle giriş yaptı. Acil serviste çıkan bir olaya müdahale eden Doktor Yoo, süper dövüş yetenekleriyle herkesi şaşkınlığa uğrattı. Bu noktada Yoo’nun geçmişiyle ilgili ilk soru işaretleri seyirciye sunulmuş oldu. Devam eden sahnelerde, önce Yoo’nun okulda bir zorba olduğunu, sürekli başka okullara transfer edildiğini ve babasıyla aralarının pek de iyi olmadığını; babasının sorumsuz bir tip olduğunu öğrendik.

İlk bölümlerden anladığımız kadarıyla, aile hayatında beklediği sevgiyi, ilgiyi bulamayan Yoo,okul çağlarında epey hırçın bir yapıya sahipmiş. Peki nasıl oldu da, kimseye sevgi ya da saygı besleyemeyen Yoo büyük bir değişim geçirdi? Tabii ki bu büyük değişim, yeni okulundaki genç hocasının yardımlarıyla gerçekleşecek. İlk bölümlerden hoca karakteri olan Hong’u da tanıma fırsatı bulduk. Hatta, idealist Hong daha ilk bölümden kalplerimizi çalmayı başardı.    

Gelecek bölümde ise, Yoo Hye-jeong’un çocukluğuna dair sahneler göreceğiz. Bununla ilgili bir video da paylaşıldı;

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER