Muhteşem Yüzyıl Kösem 22. bölüm fragmanında sürpriz gelişme! - İzle

Muhteşem Yüzyıl Kösem 22. bölüm fragmanında sürpriz gelişme! - İzle
Muhteşem Yüzyıl Kösem 22. bölüm fragmanında neler oldu?
Yeniçerilerle arasını bir türlü yapamayan II.Osman'ı nasıl bir son bekliyor? Kösem, manevi oğlu Genç Osman'ı tahttan indirip, Yeniçeriler'in önüne atacak mı? İskender'in ölüm haberi ile yıkılan Safiye Sultan iktidar oyunlarından elini eteğini çekti mi? Ekranların sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem’de yayın öncesi heyecan dorukta. Merakla beklenen Muhteşem Yüzyıl Kösem 29.yeni bölüm fragmanı ve özeti haberimizde...

İki can düşman.. Kösem ve Safiye, son kez karşı karşıya geliyor! Sultanların arasındaki savaş herkesi şoke eden bir biçimde son buluyor. Yeniçeri ile karşı karşıya gelen Sultan Osman seferden dönmek zorunda kalıyor. Osman, Kösem’in iktidarına son verebilmek için onu payitahttan sürgün ediyor. Sefer kutlamaları yapılırken, acı bir kaza yaşanıyor! Bu hadiseden Kösem’i sorumlu tutan Osman, Kösem’e düşman kesiliyor. Osman, yeniçeri ocağını kaldırmaya karar veriyor. Osman’ın gizli amacını öğrenen yeniçeri isyan ediyor. İstanbul yangın yerine dönüyor. Şehzadeleri kurtarmak isteyen Cennet, çocukları saraydan kaçırıyor. Kösem her yerde çocuklarını ararken, şehzadeler ortadan kayboluyor. Halime, oğlu Mustafa’yı tahta çıkarmak için isyan ateşini körüklüyor. Sarayı basan askerler Mustafa’ya biat ediyor. Sultan Osman has odada sıkışıp kalıyor.Yeniçeri, Osman’ı tahttan indirmek için has odaya yürürken, Dilruba Kösem’i ateşe atacak bir teklifte bulunuyor. İskender’in ölümüyle tüm ümidini kaybeden Safiye, son kez Kösem ile karşı karşıya gelir. İki can düşmanının yüzleşmesi beklenmedik bir biçimde son bulacaktır. Seferde yeniçeriyle karşı karşıya gelen Sultan Osman, payitahta dönmek zorunda kalır.Kösem’in yeniçeriyi kışkırttığını düşünen Osman, Kösem’in iktidarına son vermek için onu payitahttan sürgün eder. Sultan Osman, bugüne dek görülmemiş bir şey yaparak, hacca gitme kararı alır. Oysa bu kararın ardında bambaşka bir planı vardır.Mısır’a gidip asker toplayacak ve yeniçeri ocağını kaldıracaktır.Osman’ın aldığı karar sonun başlangıcı olur. Sultan Osman’ın asıl amacını öğrenen yeniçeri isyan eder. Başta Kösem ve Halime’nin de destek verdiği isyan, çığrından çıkar.Kösem şehzadelerini kurtarmak için harekete geçtiğinde büyük bir sürprizle karşılaşır. Şehzadeler ortadan kaybolmuştur.. Halime ise bu isyanı fırsata çevirir. Askerler, Mustafa’yı padişah ilan ederken, Sultan Osman has odada ölümle yüzyüze kalır. 

Muhteşem Yüzyıl  Kösem 29.yeni bölüm fragmanı: 


 
Sultan Genç Osman, kardeşi Şehzade Mehmed'in ölüm emrini verdi. Şehzade Mehmed idam edildi. Kösem Sultan, Mehmed'in yasını tutarken, İstanbul'da eşi benzeri görülmemiş bir kış yaşandı. Herkes Osman’ın kardeş katlini yeniden getirdiği için lanetlendiğine inandı. Kösem, oğlunu öldüren Sultan Osman ile karşılaştı ve kalbi tuzla buz oldu. Anne ve oğul arasındaki bağ koptu. Kardeşinin ölümüyle derinden sarsılan Osman ise vicdanıyla yüzleşti. Ulemayla arasını düzeltmek isteyen Osman, herkesi şaşkına çeviren bir karar aldı. Sultan Osman, teamülleri hiçe sayıp Şeyhülislam Esad Efendi’nin kızı Akile Sultan ile evlendi.Ancak usullere aykırı olan bu evlilik herkesin tepkisini çekmesine neden oldu. Sultan Osman, Hotin'e sefere çıktı. Şehzade İskender'in tahta çıkmasını isteyen Safiye Sultan ve Hümaşah Sultan yeni bir plan yaptı. Safiye Sultan'ın planı ile Sultan Osman seferde yeniçeri ile karşı karşıya geldi. Askere gözdağı vermek için ağır bir karar alan Osman, isyan ateşinin ortasında kaldı. İskender'in yaşadığından emin olan Kösem, kayıp şehzadeyi bulmak için tehlikeli bir plan yaptı. Ancak hiç ummadığı birinin ihanetine uğradı. Kösem’in İskender’in peşinde olduğunu anlayan Hümaşah, kardeşini korumak için payitahttan gönderdi. Kösem düşmanına son bir darbe vururken, Safiye için hayat durdu!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER