Çok özlediğimiz kadınlardan: Beren Saat

Çok özlediğimiz kadınlardan: Beren Saat

Kanal D’de ara sıra denk geldiğim, denk gelmezsem zorla denkleştiğim Aşk-ı Memnu tekrarları bir yandan, ekranda izlediğim bir kısım dizilerdeki oyunculara bakarken gözlerimin boşluğa daldığını ve kafamdan geçen tek düşüncenin ‘Ben ne izledim az önce?’ olduğunu fark etmem öbür yandan, içli içli Beren Saat’i özlerken buluyorum kendimi bugünlerde.

Kendisi de sağ olsun bu özlemimi arttırmak için elinden geleni yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinin Fransa’da yayına girmesi üzerine Le Figaro’ya verdiği röportajda söylediği sözler ile kalbimde kelebekler uçurdu önce. ‘Çocuklarınızı feminist yetiştirin’ cümlesinin güzelliğine nereden başlasam, nasıl anlatsam bilemedim. ‘Evlendikten sonra öpüşme sahnelerinde oynamam’ demeyi marifet sayan, hayattaki en büyük başarısı evlendiği akşam Instagram kullanıcı adının yanına kocasınınkini eklemek olan, kadınlara ‘ölçülü’ olmayı öneren meşhurluk konseptinden o kadar sıkılmıştım ki, pencereyi açıp gökkuşağıyla karşılaşmış gibi sevindim Beren Saat’in sözlerine.

Sonra Kenan Doğulu’nun yeni şarkısının klibi için Dominik’te çekilen o dans görüntülerini izledim sosyal medyada. O kısacık sürede bile özgürleşme hissi dolduruyor insana, nasıl göründüğünü umursamadan, kim ne diyer diye düşünmeden yaşamaya teşvik ediyor adeta, doğayla bir olmak, girdiğimiz kılıklardan çıkıp özümüz neyse onu yaşamak isteği veriyor insana. Bir kere daha onu ekranda görmeyi ne kadar özlediğimizi hatırlatıyor.

Bir yandan onu bir an önce tekrar ekranda görmek isterken öte yandan da bu uzak kalma süresinin Beren Saat’i ne kadar ışıldattığını görmekten kendimi alamıyorum. Kendini kasmayı bıraktı gibi geliyor sanki, canı ne isterse onu yapabilecek ama bu sırada zarafetinden de zerre ödün vermeyecek bir kadına dönüştü ki bu çok nadir bulunan bir ikili. Olduğu gibi davranmanın, doğallığın, özgüvenin ve gerçekten sevildiğini bilmenin parlattığı bir çakıl taşı gibi, insanın baktıkça bakası geliyor.

Dilerim kendisini ekranlarda görmek için uzun uzun beklememiz gerekmez. İyi seyirler dilerim.

Not: Bu vesileyle Kenan Doğulu’nun son albümünde Beren Saat için yazdığı söylenen Yosun şarkısını dinlemenizi şiddetle öneririm. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER