4N1K İlk Aşk: Herkes ayrı bir dertte

4N1K İlk Aşk: Herkes ayrı bir dertte
Herkesin derdi tasası kendine. Kimisinin derdi kendiyle, kimisinin çevreyle, kimisininse hislerle. Eh, bizim tayfanın da durumu böyle. Herkes kendince delirmecelerde.
 
Oğuz’un derdi kankalarına yardım etmede. “Alo Oğuz Ünal Acil Yardım Hattı” haline gelmiş olmanın getirisi olan sorumluluklarıyla yaratıcılığın sınırlarını zorlayan fikirler bulup arkadaşlarına destek olmanın, bir yandan da yapacağı pislikten geri kalmamanın derdinde.
 
Gökhan’ın derdi her zamanki gibi Merve’yle. Zira kendisi; biricik sarışınına yaklaşan erkek sineği bile kör kuyulara atacak potansiyelde, zavallı çocukcağızın sakız kutusuna hiç düşünmeden acı sos dökecek raddeye gelmiş bir vaziyette dört dönüyor çevre mahallelerde.
 
Sinan’ın derdi Ece’yle. Çapkınlığının havasını bir anda söndüren bu hislerle baş etme, bu uğurda bir oyuncak makinesiyle kavga edecek duruma gelse bile Ece’nin kalbine giden yolları keşfedip oraları fethetme niyetinde.
 
Ece’nin derdi ebeveynleriyle. Barışacaklarını zannettiği anne babasının aslında birbirine uzak köprüsüz iki yaka haline geldiğini fark etmenin ve babasının hayatındaki kadının Sinan’ın annesi olduğu gerçeğiyle baş edebilme ümitlerinde.
 
Ali’nin derdi hisleriyle. Gün yüzüne çıkarmaya niyetlendiği hislerini ortaya dökerse ne olacağını kestirememenin, kalbini kaptırdığı haylaz güzelin değişen davranışlarını idrak edemiyor olmanın kederinde. Tabi bu kederin getirdiği gafletle saptığı yanlış yollar sonucu bizleri hayrete düşürdüğünü fark edememekte.
 
Barış’ın derdi beklenmedik gelişmelerle. Çocukluğundan beri içine hapsolduğu yapmacıklığın aksine karşısında belirivermiş olan doğuştan atarlı Amazon Kızı’nın gerçek olduğuna inanma; yıllar sonra ilk defa bir içtenlik bulmuş olmanın şaşkınlığı, sevincinde. Oyunlarının kullanma kılavuzunda bulunan “Ozansoyca” dili Yaprak’ın sinir sisteminde hata kodu verse bile.
 
Yaprak’ın derdi tüm ahaliyle. Suçsuzluğunu inandığı Sırık Oğlan’ı kurtarmanın, hareketlerine anlam veremeyen arkadaşlarını ikna etmenin, babasından aldığı cezaya rağmen yine bildiğini okumanın peşinde.
 
Aşkın derdiyse bunların hepsiyle. İçine düştüğü karmaşadan ötürü şaşan yönünü bulmanın, ortalığı kaplayan bilinmezlik içinde kalakalan yüreklerin pusulası olmanın, en önemlisiyse onun için atan kalplerin ilacı olup mutlu olmalarını sağlamanın derdinde.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER