Bodrum Masalı: Anlatamam görmen lazım, bu masalı izlemen lazım!

Bodrum Masalı: Anlatamam görmen lazım, bu masalı izlemen lazım!
Baharın uzun zamandır kapımızı çalmadan geçip gittiği bir iklimde Mayıs'ın ortalarındayız. Havalar her yerde limoni. Güneş bir var, bir yok; henüz bize haşin davranmaya başlamamış bile. Kimsenin aklında "yaz tatili" yok. İşte o günlerden birinde Kanal D Kurumsal ekibinden bir davet alıyorum. Bodrum'a gidiyoruz. Neden? Sizin bu akşam ilk bölümünü izleyeceğiniz, yapımcılığını TMC’nin üstlendiği, Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği ve senaryosunu Başar Başaran - Emre Özdür’ün kaleme aldığı Bodrum Masalı ekibini ziyaret etmeye... Eh, böyle bir daveti kaçırmak olmaz. Kabul edip, yollara düşüyorum.

Rahat bir uçak yolculuğu ile Bodrum'a varıyoruz. Biz Bodrum'a vardığımızda ekip dizinin 4'üncü ve 5'inci bölümünün çekimlerini yapıyordu. Bu, iki bölümü iç içe çekiyorlar anlamına geliyor. Neyse, bu kısmı teknik bir mesele.. Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Alperen Duymaz, Toprak Sağlam, Dilan Çiçek Deniz, Hilmi Cem İntepe, Serhan Onat, Bora Cengiz, Kaan Çakır, Ebru Unurtan, Yener Gürsoy, Ezgi Şenler, Serel Yereli, Zehra Yılmaz, Nazlı Kar, Basri Albayrak, Cemalettin Çekmece, Tülin Yazkan ve Tugay Bahşi’nin yer aldığı bu kalabalık kadrolu, Kanal D dizisinin, (Belki de bir ilk olarak.) "5'inci bölümden..", "3'üncü bölümden" uyarılarıyla tatlı kısa tanıtımlar izlememizin sırrı da yayından önce epeyce bölüm çekmiş olmalarında yatıyor. Ekip, 1 Nisan'dan itibaren Bodrum'a yerleşip bölüm çekmeye başlamıştı.

Yabancı dizi ekipleriyle irtibatta olmaktan dolayı, diziler yayına çıkmadan yaklaşık 6 ay önce lansman toplantılarına katılmaya, oyuncularla tanışıp sohbet etmeye alışkınız. Ancak ilk defa bir Türk dizisi için yayından üç ay önce set ziyareti yapıp, oyuncularla sohbet etme imkanı buluyorum. Hem güzel hem de ilginç bir deneyim oldu. Yazıya başlamadan önce Kanal D Kurumsal ekibine, ID İletişim'e ve TMC'ye güler yüzlü ağırlamaları, bu tatlı deneyimi bize yaşattıkları için teşekkür ediyorum...

Şimdi hazırsanız, üç günlük gözlemlerimden süzülenleri okumaya davet ediyorum, buyrunuz..


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER