Sapanca'dan neden döndüm İstanbul'a !...
"Diziiiiii bitiyorrrrmuşşşşş, beni rahat bırakın" By Pelin
İstanbul’da yaşayan Ar Ailesi oğullarının balayında da onlarla ayrılmayıp Sapanca’ya gittiler. Tüm bu işler Dilaver’in yüzünden de olsa kimse durumdan şikayet etmedi, dönelim demedi. Dönüş için illa aksiyon gerekiyormuş.

Haftaiçi dizinin biteyeceği ile ilgili haberler üzerine isyanlar çıktı, alternatif yolları için mesajlar atıldı. Bunların malesef bir geçerliliği olmuyor. Türkiye’de uzun saatler dizi yapmak, insanlara diziyi sevdirmek ve izletmek zordur. 1.sezonu bitip de 2.sezonunda dizi başlama tarihi ertelenip, akabinde gün değişikliğine gidilince “sıkıntının haberi” kokusu gelmişti. Haftaya dizinin final yapacağını bilerek ilerisi için beklediklerimi yazamayacağım. “Bunlar şunlar da olsa yeağğğ” diyemeyeceğim. En iyisi bu haftaki bölüme bir bakış atayım.


"Dünyanın en kötüsü olsan da babamsın be adamım" By Pelin

Geçtiğimiz hafta babası Pelin’i kaçırmıştı. Sonuçta Tülay da daha önceki hafta kızını kaçırmıştı. Evet, evet doğru duydunuz. Ar Ailesi canımız diye “Her daim haklı” olamaz. Burada Akın Saraçlı’nın Pelin ‘i ararken sözlediklerine %100 katılıyorum. Kendinize göre düşünmeyin. Bencil olmasın Ar Ailesi. Tülay da haftasonu babası ile görüşebilen Pelin’i, babasından habersiz Sapanca’ya götürülmüştü. Boşanmalarda en sıkıntılı durum çocuklara kalıyor. Annesi de babası da onun her şeyi. Üstüne üstlük Pelin’in Cücü’den yediği darbe var.

Hemen bir göz atalım.

Cüneyt’in annesi ile yakınlaşmasına çok sevinen Pelin, Cüneyt’i rüyasında babası olarak görmüştü. Bunu birkaç kez anlatmasına şahit olduk. (Ah bilinçaltılar) Cüneyt’in rahatsız olduğunu hissetmemiz üzerine Engin Tarık ile Güneş’in düğününde Cüneyt’in yanındaki kadını görmesi (Pedagog olan kadın'ın Pelin'e desteği de olabilir) Pelin’i hayal kırıklığını uğratıp Cücü ile aralarına mesafeleri koymuştu. Annesine haber dahi vermeden babası ile gitmesinin en açıklayıcı nedenlerinden biri de Cücü'ye olan  tavrıdır.

Ar Ailesi çok panik olsa da, akıllı gelin Güneş sayesinde Hakan ile beraber olduğunu öğrenerek rahatladılar. Arada kalan Dilaver de derin bir oh çekti, gördük.

Dilaver demişken …


5 koli yeni tişört siparişi verecektim

Diziye bambaşka boyut getiren adam. Komedi zordur, ağlatmak bir yaşa bakarken kahkaha attırmak ince zekaya dayanır. Dilaver karakterinin içine girdiğinizde kendinize bambaşka evrende bulduğunuz doğrudur. Ar Ailesi içerisinde konuşurken bir anda ekrana dönüp kendinizi suçlu hissettirebilir. Üzüldüğünüz anda peşine gülmekten karnınıza ağrılar girmesine sebep olabilir.

Nasıl ki Hakan kızıyla içindekileri konuştu ve eve getirdi. O anda Pelin’in Ar Ailesi’ne karşı babasını savunduğunu gördük. Küçük yaştaki çocuğun haykırışı ile gözyaşlarımızı tutamadık. Peşine bir tutam Dilaver gitti. ^.^ Ağlayan gözler bir anda kahkahadan gözyaşlarını akıttı. Biz bizeyiz, itiraf edebiliriz.

Dilaver devam ederken Rıza ve Tarık’ı kaçıran ismi öğrenmeleri ve adamı bulmak için gidecekleri anda enfesti. Mukadder Anne’nin Rıza’yı anlayamamasına tebessümlerimizi sunarken, peşine Dilo yetişti. Yalan söyleyemeyen insandan kork. Zafer’in adım atması ile destan yazdı. Peşine kızlara doğaçlama hikaye karaladı. Yanındaki usta oyuncular ile görsel sahneler çok iyiydi. Bir anda ekrana bakıp ; “Yalan söylüyorum, ne var. Hayır gel dedin, yardımcı ol dedin de etmedim mi?” tarzında konuşmalar da beklemedim değil. (Kendimi hazırlamıştım)

Ayrıca tişörtlerine bittiğimi de eklemek istiyorum. “Ya göründüğün gibi ol ya da Psikoloğa görün” (yanlış okumadım diğmi^.^)

Sondan bir önce bu videoyu şuraya bırakıyorum...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER