Ben dümdüz giderken, birden sana kıvrılan bir yol gibiyim*
Aşkın kuyusuna bir kez düştüğünüzde, kurtulmanız imkansız olur. Tek başınıza düştüyseniz, çırpınmak yersizdir. Diğer yarınızla bir kapana kısıldıysanız da, zaten kurtulmayı istemek için artık çok geçtir.

Herkesten uzak, karanlık bir kuyunun dibinde ruhunun yarısıyla tamamlanma şerefine bir türlü erişemeyen Defne, nasıl da kör gözlerin. Ömer en başından beri seninle o dehlizin içinde birlikte. Kendini korumak için çırpınıp duruyorsun ancak kapıldın gittin işte, yanı başındaki can simidini göremiyorsun. Ne Ömer’le yapabiliyorsun, ne de onsuz kalmaya tahammül edebiliyorsun. Seni gidi Ömer’in Defne’si seni.. Ömer’in Defne’si, Ömer’in Limanı, Ömer’in her şeyi..

Ömer geçen bölüm demir atmıştı, bu bölüm çok şükür limana ayak bastı. Öncekiler gibi değildi tabi bu liman. Kırmızı halılarla, karşılama komiteleri yoktu. Belki de insanı tökezletecek birkaç çıkıntısı vardı lakin bizim oğlan artık sakin sularda. Sinan ile yolları ayırmayı düşündüğünü dile getirdikten hemen sonra pişman oldu. Ancak gururu önüne öyle bir duvar ördü ki, söylediklerini geri de alamadı. Sinan ise evlere şenlik, hemen atladı Ömer’in yolları ayırma teklifine. Oysaki o ortaklık oradan gayet de dönerdi. Ömer’in beklediği belki de sadece basit bir özürdü ve Sinan bunu ona çok gördü. Ömer’e sinirlenmek o kadar kolayına geliyor ki, “Ben olsaydım ne yapardım?” diye durup düşünmüyor. Hatalı olan Sinan iken, Ömer’in onunla bir kere bile gelip konuşmaya tenezzül etmemiş olması sizce de çok normal, Sinan’ınsa buna kafayı takması bir o kadar anormal değil mi? Belki de en iyisi bu ortaklığın bitmesidir, ayrılık onları dinlendirir ve bir nefes alırlar.

Deri işini Sinan’ın halletmiş olması ya da yepyeni bir koleksiyonla lansmanı yapabilmiş olmanız Ömer’in bu olaya bakışını maalesef değiştirmiyor Sude. Gerçi seni de anlıyorum. El bebek gül bebek büyümüşsün, hayatında sana acı veren tek şey aşkına karşılık bulamamak olmuş. O yüzden hayattaki bu, -senin pembe gözlüklerin ardından gayet normal görünen- inişlerin bazen çıkışları olmuyor işte. Ömer, Sinan’ın ihaneti ile en dibe indi. Takdir edersin ki affetmesi biraz zaman alacak. Çıkarken de yanında Sinan’ı götürmek istemeyişi gayet normal. Artık demir almak günü gelmişse bu dostluktan, meçhule giden bir gemi kalkar bu toplantı salonundan. Ömer o toplantının her saniyesinden nefret etti, her an vazgeçecek diye bekledim. Sandığımdan daha yıkılmazmış. Bunaldığı ilk anda Defne’ye koştu. Kendini onun yanında huzurlu ve daha sakin hissediyor oluşu aşktan, sevgiden çok daha öte kıymeti bilinmesi gereken bir detay. E kıymeti biline o zaman, ne diyeyim?

Gizli ortağın Koray oluşu dönüm noktalarının en komiğiydi. Patron olduğunu öğrendikten sonra vereceği tepkilerin yüzde yetmiş beşini tahmin etmiştim. Onur Büyüktopçu öyle bir insan ki girdiği her tripte daha da gülmekten katıldım. Sesi de çok güzelmiş ayrıca, söylemeden geçmeyeyim.

Kanka ya sence o kız bana bakar mı :S

Deniz daha “Savaşta ve aşkta her şey mübahtır” derken bu olayın Defne’ye bağlanacağını adımız gibi biliyorduk. Kötü kalpli prens, ilham perisini keşfetti. Tabii bizim peri saf, kim kimdir ne nedir bilmiyor. Umarım en yakın zamanda maskesinden arınmış Deniz’i görür de, Ömer’e zarar verilmek üzere kullanılan bir maşa olmaz.

Selam tatlı qıs tnşlm mı?

Serdar ne güzel bir insan Allahım. Hani insanın hayatında ilk yardım dolabı gibi arkadaşları olur ya, heh işte tam da onlardan. Daha geleneksel belki ama derde deva gibi deva! Herkesin karın ağrısına bir nane limon, efendime söyleyeyim bir bal, ıhlamur, zencefil karıştırıp içmişsin gibi şifa oluyor. Kardeşine sahip çıkıp, destek oluşu ne de güzel işlendi. Nihayet mürüvvetini de göreceğiz galiba. Düğüne çağırmazsanız çok darılırım bak, ona göre!

Yaseminciğim, ah Yasemin. Seni hiç sevmezdim aslında da işte bu değişimin beni benden aldı, biliyorsun. Bazen bazı gerçekler insanın kendisine kalmalıdır. Zaten parçalanmakta olan bir şirket söz konusuyken bu itirafın sana kazandıracağı hiçbir şey yoktu. Gerçi sen de artık öyle ufak kazançlar peşinde değilsin, daha gerçek şeylerin ardına düştün ama Ömer bu, elinin tersiyle itiverdi işte seni.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER